| Autor: redakcja1

Jubileuszowa edycja AGRO SHOW 2018

Już 20 września bieżącego roku rusza w Bednarach jubileuszowa, bo XX edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW. W tym roku potrwa od czwartku do niedzieli włącznie. Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Jubileuszowa edycja AGRO SHOW 2018
To największa tego typu plenerowa wystawa w Europie. Prezentacje najnowszych i najnowocześniejszych maszyn oraz urządzeń rolniczych potrwają cztery dni. W trakcie imprezy zaprezentuje się również wiele firm i instytucji związanych z rolnictwem, w tym producenci nawozów, nasion i środków ochrony roślin. Wystawa organizowana jest przez PIGMiUR od 1999 roku. AGRO SHOW to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym rolnicy mogą nie tylko zapoznać się z najnowszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi, ale także zobaczyć je podczas pracy. Tradycyjnie już podczas wystawy odbędzie się pokaz maszyn, które opatrzone będą profesjonalnym komentarzem, ale w całkiem nowej formule. Pokazy i prezentacje sprzętu, rokrocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony rolników. Wystawa to okazja, by zapoznać się ze szczegółami konstrukcyjnymi maszyn, ale również szansa na bezpośrednie spotkania i rozmowy z przedstawicielami producentów maszyn i urządzeń rolniczych.
 
Specjalnie dla rolników odwiedzających wystawę czynne będą punkty konsultacyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz KOWR i ARiMR, gdzie każdy będzie mógł otrzymać wszelkie informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania. W trakcie wystawy organizator przewiduje również organizację debat tematycznych. Jedna z nich nawiązująca do jubileuszu wystawy poświęcona będzie rozwojowi polskiego rolnictwa w ostatnich latach oraz tego, jakie stoją przed nim perspektywy, przedmiotem drugiej, będzie wciąż nurtujący rolników temat dotyczący realizacji płatności w ramach PROW.
 
Nie tylko krajowe i światowe marki, związane z maszynami i urządzeniami rolniczymi, pojawią się w Bednarach. Nie zabraknie też producentów nawozów, nasion i środków ochrony roślin, jak i firm z sektora finansowego oraz wielu różnych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu, odwiedzający będą mogli zapoznać się z całkowitą ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.
 
Podczas wystawy odbędą się finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: „Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”, a także podsumowanie XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 
Jak zawsze wstęp na wystawę będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Na wszystkich przybyłych czekać będą darmowe parkingi. Również nieodpłatnie każdy otrzyma katalog wystawy nie tylko z mapą wystawy, ale wieloma przydatnymi informacji dla każdego rolnika i jego gospodarstwa.

Godziny otwarcia:

Czwartek - Niedziela 9-17
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!