| Autor: redakcja3

Konferencja „Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?”

W dniu 25 września 2014 r. odbędzie się III edycja konferencji na temat biopaliw w ramach Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO w Warszawie. Organizowana przez Krajową Izbę Biopaliw konferencja w tym roku będzie przebiegać pod hasłem „Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?” i w całości, jako jedno z niewielu tego rodzaju wydarzeń w Polsce, dedykowana jest odnawialnym paliwom transportowym.

Konferencja „Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?”

„Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?”

Wśród głównych celów postawionych przed konferencją jest poszerzanie wiedzy uczestników na temat najbardziej aktualnych problemów sektora biopaliw w Polsce i Unii Europejskiej oraz promocja wykorzystania krajowego potencjału biomasy pochodzenia rolniczego w produkcji biokomponentów i biopaliw ciekłych transportowych. W trakcie konferencji przedstawione zostaną tegoroczne, niezwykle istotne zmiany prawne oraz ich praktyczny wpływ na funkcjonowanie krajowego łańcucha wytwórczego i biopaliw, jak również najnowsze trendy i zagadnienia praktyczne towarzyszące przemysłowi biopaliw. Oprócz ciekawych referatów, które wygłoszą uznani w kraju eksperci i przedstawiciele administracji publicznej, w tym Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbędzie się dyskusja panelowa, w trakcie której postaramy się w sposób szczegółowy przybliżyć uczestnikom możliwe scenariusze i kierunki dalszego rozwoju oraz wyzwania stojące przed branżą zarówno w Polsce jak i całej Europie.

Konferencja dedykowana jest przedstawicielom firm wytwórczych biokomponentów i biopaliw ciekłych, producentów paliw, przemysłu rolno-spożywczego, w tym gorzelnianego i olejarskiego, sektorów chemicznego i motoryzacyjnego, jednostek badawczo-naukowych, uczelni wyższych i administracji publicznej, organizacji branżowych związanych z rolnictwem, przemysłem paliwowym, ochroną środowiska i odnawialnymi źródłami energii. Wydarzenie odbędzie się po patronatem honorowym Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.


Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rejestracji swojego uczestnictwa. Do końca sierpnia obowiązuje niższa cena.

Przejdź na następną stronę by zobaczyć szczegółowy program konfenecji...



Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!