Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Światowy Kongres Nasienny w Krakowie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 25-27 maja br. w Krakowie odbył się Światowy Kongres Nasienny (International Seed...

W dniach 25-27 maja br. w Krakowie odbył się Światowy Kongres Nasienny (International Seed Federation – ISF). W kongresie, którego współorganizatorem była Polska Izba Nasienna wzięło udział ponad 1600 delegatów z 64 krajów świata.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Światowy Kongres Nasienny w Krakowie

Odbywający się co roku Międzynarodowy Kongres Nasienny ma kluczowe znaczenie dla światowej branży nasiennej. Organizowany jest od 1924 roku, jednak po raz pierwszy odbył się w tym rejonie Europy. Był on rekordowy pod względem liczby uczestników. Wzięli w tym udział przedstawiciele firm i instytucji nasiennych z całego świata, w tym ponad 60 polskich delegatów, m.in. z Agencji Nieruchomości Rolnych. Warto dodać, że obecnie Wiceprezydentem Międzynarodowej Federacji Nasiennej (ISF) jest Karol Marciniak - Prezes Polskiej Izby Nasiennej i Prezes Zarządu Spółki „DANKO” Hodowla Roślin.

 

Kongres był świetną okazją do dyskusji na temat światowego nasiennictwa. Dokonano przeglądu osiągnięć hodowlano-nasiennych oraz omówiono problemy pojawiające się w gospodarce nasiennej. Uczestnicy zapoznali się także z sytuacją w branży nasienno- hodowlanej w Polsce. W poszczególnych komitetach i sekcjach odbyły się wykłady i panele dyskusyjne dotyczące określonych gatunków roślin.
 

Czynny udział w kongresie wzięło 7 spółek hodowlanych  Agencji Nieruchomości Rolnych: 4 spółki hodowli roślin rolniczych: „DANKO” Hodowla Roślin Sp. z o.o. z siedzibą w Choryni, Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o. z siedzibą  w Tulcach, Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. z siedzibą w Straszkowie oraz 3 spółki hodowli roślin ogrodniczych: Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze „Polan” Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, „PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki” Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonkach i „Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o. z siedzibą w Nochowie.
 

Kongresowi towarzyszyły targi, na których swoje oferty zaprezentowali wystawcy z całego świata, w tym dwie krakowskie spółki ANR: Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze „Polan” oraz Małopolska Hodowla Roślin.
 

Kongres był bardzo cenny dla spółek agencyjnych. Umożliwił im nawiązanie kontaktów handlowych i współpracy z odbiorcami zagranicznymi. Był okazją do zaprezentowania produktów i usług zarówno szerokiej publiczności, jak i decydentom branży.  Przede wszystkim pozwolił na poznanie nowych kontrahentów, a także na rozszerzenie współpracy z dotychczasowymi.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl