| Autor: redakcja6

KWZH 2015 - święto hodowców w Poznaniu!

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się już w ten weekend, w dniach od 15 do 17 maja, po raz kolejny umożliwi wzmocnienie współpracy między hodowcami, rolnikami, zarządcami gospodarstw specjalistycznych oraz hobbystami. Święto hodowców będzie też okazją do licznych spotkań oraz rodzinnych majówek.

KWZH 2015 - święto hodowców w Poznaniu!XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych zlokalizowana będzie w sześciu pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich: 1, 2, 4, 5, 5A i 11. W tym roku KWZH zajmie powierzchnię ponad 25.000 m2.

 Takie umiejscowienie targów umożliwi swobodną prezentację i ocenę zwierząt. Do tego sprzyjać będzie komfortowi zwiedzania i rozmowom na temat najnowszych trendów - podkreśla Łukasz Rachubiński - Dyrektor Projektu. 


W dniach 15 i 16 maja wystawa potrwa od 9:00 do 17:00, a niedzielę 17 maja do 16:30. Wstęp na Targi jest bezpłatny.
 

Zwierzęta na KWZH

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywa się w cyklu dwuletnim. Z tego też względu jest wydarzeniem długo wyczekiwanym. To właśnie w Poznaniu wystawcy zaprezentują zarówno typowe rasy zwierząt hodowlanych, gospodarskich i rasy rodzime oraz bardziej egzotyczne gatunki pochodzące m.in. z hodowli amatorskich. Zwierzęta hodowlane zostaną zaprezentowane w pięciu z sześciu pawilonów wystawienniczych. Zwiedzający z bliska będą mogli przyjrzeć się wspaniałym okazom bydła ras mlecznych i mięsnych, koniom, kucom, trzodzie chlewnej, owcom, kozom, drobiu, strusiom, królikom, szynszylom, nutriom, pszczołom, rybom słodkowodnym, osłom, żółwiom błotnym, żubroniom, alpakom, danielom, jeleniom, gołębiom rasowym i pocztowym. W tym roku zgłoszono ponad 2.000 sztuk zwierząt. W osobnym pawilonie zostaną zaprezentowane rasy rodzime poszczególnych gatunków i ras.
 

Wybór czempionów i wiceczempionów
 

Najciekawszym i najbardziej okazałym wydarzeniem towarzyszącym Wystawie jest profesjonalna ocena zwierząt. W piątek i sobotę, na trzech ringach, najpiękniejsze okazy walczyć będą o tytuły czempionów, wiceczempionów, a także o złote medale.  Pierwszego dnia odbędzie się m.in. ocena bydła ras mlecznych i mięsnych, trzody chlewnej, koni, owiec, kóz, drobiu czy zwierząt futerkowych. Wśród bydła ras mlecznych zostaną wyłonione również superczempiony w 3 kategoriach. Wyniki ogłoszone będę drugiego dnia Wystawy, podczas uroczystości wręczenia prestiżowych trofeów i dyplomów oraz prezentacji nagrodzonych zwierząt. Te niezwykle widowiskowe pokazy za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Zwierzętom na ringach, z wielką przyjemnością, kibicują zarówno profesjonalni zwiedzający, jak i szeroka publiczność.

Zaplanuj zwiedzanie KWZH: Program XXVII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!