| Autor: redakcja1

LAS-EXPO punktem zwrotnym dla branży

Zaplanowane na 18-20 marca 2022 roku targi LAS-EXPO w Targach Kielce to nie tylko miejsce, w którym można zakupić maszynę, czy dokonać innej transakcji biznesowej, ale także platforma do spotkań, zdobycia informacji i przygotowania strategii na najbliższe lata. Rola spotkań targowych jest szczególnie istotna w obecnych, trudnych czasach.

LAS-EXPO punktem zwrotnym dla branży
Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki. Jak co roku, znalazły się w nim najnowocześniejsze maszyny i technologie, ułatwiające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Stoiska wypełniają narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, tj. piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. Swoje produkty przedstawią m. in.: Makita, Stihl, czy Husqvarna. Jak co roku, prezentacja maszyn odbywa się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym. Dzięki temu, nasi goście mają możliwość zaobserwowania ich pracy „na żywo”, co przekłada się na decyzje zakupowe. W ofercie naszych wystawców nie zabrakło środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej. Nie sposób wymienić wszystkiego, co można zobaczyć na stoiskach, to po prostu trzeba zobaczyć. Zwłaszcza, że na tragach pojawiła się m.in. premierowa odsłona oferty traków i innowacyjne systemy informatyczne.

Akcentem towarzyszącym każdej edycji targów jest prezentacja maszyn zarówno w halach wystawienniczych, jak i na terenie zewnętrznym. Podobnie jak w roku ubiegłym, będą one pracować „na żywo” prezentując zainteresowanym swoje możliwości. Na ekspozycji zgromadzonej na zewnątrz, będzie można znaleźć samochody do przeładunku drewna i maszyny szkółkarskie. Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych zasadzeniach oraz zagadnień poświęconych gospodarce łowieckiej.

Tak, jak w latach ubiegłych, targi objęte zostały patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W targach biorą udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, popularyzującego innowacje w wykonywaniu prac leśnych oraz podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie.

Oczywiście targi to nie tylko sama powaga i ciężar rozmów o ważnych sprawach. Nieprzerwaną tradycja marcowego wydarzenia jest sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, który od ponad dwóch dekad tradycyjnie otwiera targi. Nie inaczej jest w tym roku.

Zakres branżowy wystawy obejmuje również gospodarkę łowiecką. Atrakcją i tradycją targów LAS EXPO są występy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. To stały punkt programu, który towarzyszy targom od lat.

XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i XXI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO potrwają od 18 do 20 marca 2022 roku.


Tagi:
źródło: