Laureaci XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska”

W poniedziałek, 30 maja 2016 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVI uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz siódmy przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka. W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 15 produktów, 8 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.

Laureaci XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska”

Teraz Polska

- Tegoroczna edycja Konkursu była jedną z najbardziej interesujących pod względem różnorodności zgłoszonych produktów i usług. Kapituła, która na podstawie ocen eksperckich, wybierała laureatów, nie miała łatwego zadania. 58% zgłoszeń otrzymało na etapie oceny ekspertów 900 i więcej punktów na 1000 możliwych, co potwierdza, że kolejny raz możemy cieszyć się wysokim poziomem i wyrównaną rywalizacją o Godło „Teraz Polska”. – podsumowuje Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. - Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok wśród laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. Jesteśmy przekonani, że mają one olbrzymi potencjał, by stać się wizytówką polskiej gospodarki na świecie – dodaje.

Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę. – W czasach, kiedy coraz większą popularnością cieszy się idea patriotyzmu konsumenckiego, Godło pomaga Polakom podejmować wybory również przy sklepowej półce. Daje im pewność, że wybierają towar dobry i produkowany w Polsce – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Rozpoznawalność Godła „Teraz Polska” przekłada się także na możliwości promocyjne, jakie pojawiają się przed Laureatami, którymi w tym roku było wiele podmiotów z branży rolno-spożywczej. Są to:

- Bell Polska Sp. z o.o. (seria salami w posypkach),
- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole (masło Ekstra oraz Ekstra Osełkowe),
- SOKOŁÓW S.A. (Uczta Qulinarna- mięso wołowe: całe elementy, porcje, steki, burgery),
-  Wyrób Wędlin Tradycyjnych WOLAREK Sp. Jawna (kiełbasa tradycyjnie wyrabiana),
- BIN Sp. z o.o. (silosy zbożowe z aktywną wentylacją),
- URSUS S.A. (ciągnik rolniczy URSUS C-380),
- Fructoplant Sp. z o.o (rośliny owocowe, ozdobne oraz róże w koncepcji sprzedażowej IN MY GARDEN),
- KB Folie Polska Sp. z o.o. (wielowarstwowe opakowania barierowe z nadrukiem dla przemysłu spożywczego).


Kapituła Konkursu „Teraz Polska” po raz piąty przyznała Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. Honorowe Godła otrzymali: Stowarzyszenie WIOSNA za organizację akcji Szlachetna Paczka, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polski Związek Piłki Siatkowej za organizację Ligi Światowej.

Podczas wieczornej Gali poznaliśmy również Laureatów VII edycji Konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły „Wybitnego Polaka” otrzymali: Irena Eris, Elżbieta Wysoczańska oraz prof. Krzysztof Matyjaszewski.Tagi:
źródło: