| Autor: redakcja6

Maszynowa gala i targi budowlane w Szepietowie

Setki maszyn rolniczych, pokazy pracy sprzętu do zbioru zielonek i instalacji odnawialnych źródeł energii, bogata oferta wystawiennicza, liczne wykłady i konkursy sprawiły, że do Szepietowa 30 i 31 maja przybyło kilkanaście tysięcy zwiedzających. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz dziesiąty zorganizował Zieloną Galę i po raz ósmy Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Maszynowa gala i targi budowlane w Szepietowie

Maszynowa gala i targi budowlane w Szepietowie

Rolnicy mieli okazję dokonać pełnego przeglądu maszyn do zbioru i konserwacji zielonek oraz zapoznać się z nowościami na rynku budowlanym. Zielona Gala to impreza, która ułatwia rolnikom podjęcie decyzji o zakupie maszyn zielonkowych. W jednym miejscu można było dokonać przeglądu maszyn, kosztów ich eksploatacji i wydajności, a także zapoznać się z technologią zbioru. Rolnicy przede wszystkim pytali o ceny, interesowali się nowościami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Co ważne, w Szepietowie maszyny można było zobaczyć nie tylko na placu wystawowym, ale także podczas pracy. Na łąkę wjechały: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, owijarki i prasoowijarki oraz przyczepy zbierające i samozałodowcze. W sumie swoje możliwości techniczne zaprezentowało 58 zestawów maszyn.
 
Kosiarki z prawie 50-letnią tradycją

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór kosiarek: dyskowe, z bocznym, czy centralnym zawieszeniem. W Szepietowie zaprezentowano szeroką gamę produktów. Uwagę rolników zwracała kosiarka z centralnym zawieszeniem marki Kuhn (GMD 3110).

- Jest to pierwsza na świecie kosiarka z całkowicie bezobsługową belką tnącą, w której przez cały czas eksploatacji nie trzeba wymieniać oleju. – tłumaczy Ireneusz Gałka, przedstawiciel firmy Kuhn, której dealerem jest Primator w Czyżewie. – Kosiarka posiada hydropneumatyczny system zawieszenia belki, w przypadku uderzenia w przeszkodę belka odchyla się, a po jej ominięciu powraca do pozycji roboczej, bez konieczności zatrzymania ciągnika – wyjaśnia przedstawiciel.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!