| Autor: mikolaj

MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA 2016 zakończone sukcesem

Druga edycja halowej Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA 2016 przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie branżowe organizowane w północno-wschodniej Polsce. Impreza odbyła się w dniach od 13 do 14 lutego i zgromadziła prawdziwe tłumy.

MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA 2016 zakończone sukcesem
Wypowiedź ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela dla Gospodarz.pl o polskich markach i szansach Krzysztof Jurgiel: będę walczył o rolników w Brukseli
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA 2016

W porównaniu z rokiem ubiegłym organizatorowi - Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych udało się zwiększyć o połowę liczbę wystawców, podwoić dostępny metraż powierzchni wystawienniczej oraz liczbę odwiedzających. To niewątpliwie duży sukces tych dopiero zaczynających pisać swą historię targów. Wszystko wskazuje zatem na to, że MAZURSKIE AGRO SHOW w Ostródzie już na stałe wpisało się do kalendarza profesjonalnych branżowych wystaw o tematyce rolniczej. Druga edycja imprezy spotkała się z zadowoleniem zarówno ze strony wystawców, jak i ze strony odwiedzających.
 
- MAZURSKIE AGRO SHOW to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników z północno-wschodniej Polski, którym trudno było dotrzeć na pozostałe wydarzenia organizowane przez Izbę, czyli AGRO SHOW i Zielone AGRO SHOW. Okazało się, że organizacja imprezy w połowie lutego w Ostródzie to był strzał w dziesiątkę! W porównaniu z rokiem ubiegłym wystawa nam się mocno rozrosła. Z naszych szacunków wynika, że podczas tegorocznej edycji w ciągu dwóch dni ekspozycję odwiedziło prawie 40 000 osób, czyli dwukrotnie więcej niż podczas pierwszej edycji - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
(kliknij, aby powiększyć)

MAZURSKIE AGRO SHOW otworzyło sezon jako najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z województwa warmińsko-mazurskiego i województw ościennych. Warto podkreślić, że imprezę odwiedził osobiście Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Krzysztof Jurgiel – zwiedził wystawę w towarzystwie znamienitych gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe związane z rolnictwem. Ponadto Pan Minister spotkał się z rolnikami, by rozmawiać z nimi o zagadnieniach obecnie najbardziej ich nurtujących, czyli przede wszystkim o nowych dopłatach do rolnictwa na kolejne lata oraz o polityce rządu mającej na celu rozwój tej ważnej gałęzi polskiej gospodarki. Wspomnianej tematyki dotyczyło również seminarium, jakie zorganizowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas Mazurskiego Agro Show swoją ofertę gruntów zaprezentowała Agencja Nieruchomości Rolnych, którą reprezentował Prezes ANR dr Waldemar Humięcki.
 
(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na następej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!