| Autor: redakcja1

Mazurskie AGRO SHOW Ostróda już w ten weekend

Podobnie jak w latach poprzednich także w tym roku w Ostródzie zostanie zaprezentowana najnowsza oferta czołowych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Na Wystawie Mazurskie AGRO SHOW obecni będą czołowi dystrybutorzy z regionu, którzy zaprezentują krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń.

Mazurskie AGRO SHOW Ostróda już w ten weekendMazurskie AGRO SHOW Ostróda 2017


- Bazując na dwóch poprzednich edycjach widzimy, że format wystawy sprawdza się i że była to dobra decyzja, by o tej porze i w tym rejonie stworzyć wystawę dedykowaną maszynom rolniczym. Po dwóch latach obecności w Ostródzie możemy powiedzieć, że wystawa ma już swoją renomę i jest znana i oczekiwana w regionie. Zatem w tym roku bazować będziemy na sprawdzonych w poprzednich latach rozwiązaniach – informuje Renata Arkuszewska Dyrektor Zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
Wystawa, podobnie jak w 2016 roku, odbywać się będzie w największych halach obiektu Expo Mazury. Już teraz można powiedzieć, że liczba wystawców w tym roku będzie większa niż rok wcześniej, swoje oferty zaprezentuje blisko 200 firm. W 2016 roku w wystawie wzięło udział 150 wystawców. Impreza okazała się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym – odwiedziło ją prawie 40 000 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż pierwszą edycję – dodaje Renata Arkuszewska. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która jest organizatorem wystawy liczy, że trzecia edycja cieszyć się będzie nie mniejszym zainteresowaniem i odwiedzi ją przynajmniej taka sama liczba rolników.
 
Mazurskie AGRO SHOW odbędzie się w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Expo Mazury, zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej 55 w Ostródzie. To jedno z najnowocześniejszych centrów targowych w tej części Europy i zarazem doskonałe miejsce prezentacji dla: producentów i dystrybutorów maszyn, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacji rolniczych oraz innych podmiotów i instytucji związanych z rolnictwem.

Zobacz, co działo się na MAZURSKIM AGRO SHOW OSTRÓDA 2016.

Tradycyjnie na wystawie swoje miejsce będą miały punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz agencji rządowych związanych z rolnictwem. Będzie to zatem doskonała okazja dla rolników, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, szczególnie w kwestii dotacji unijnych, które obecnie są bardzo gorącym tematem.

 
W związku z tym, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych pierwszego dnia wystawy planuje przeprowadzić panel dyskusyjny związany właśnie z dopłatami, w którym wezmą udział: przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciel ARiMR, lokalny przedsiębiorca i rolnik. Postaramy się w nim odpowiedzieć na pytanie: czy PROW 2014-2020 to już ostatnia szansa dla rodzimych gospodarstw rolnych na ich rozwój i modernizację.
 
 Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: