| Autor: redakcja8

Targi Grüne Woche w Berlinie - podsumowanie

W dniach 16-25 stycznia 2015 w Berlinie odbyły się „Die Internationale Grüne Woche”. To jedne z największych na świecie targów żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Organizowane są cyklicznie od 1926 roku na terenie Targów Berlińskich

Targi Grüne Woche w Berlinie - podsumowanie
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza" "Grüne Woche", czyli "Zielony Tydzień" w Berlinie

Podczas „Zielonego Tygodnia”, trwającego od 16 do 25 stycznia 2015 roku, można było zobaczyć ofertę z ponad 70 krajów, a na tegorocznych wystawach znalazło się ponad 100 tys. potraw. Targi te stanowią doskonałą okazję nie tylko do promowania produktów regionalnych na terenie Niemiec, ale także do promocji regionów, kultury i lokalnych tradycji. Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów była Łotwa.
 
W trakcie
Grüne Woche 2015 można było zapoznać się m.in. z tradycyjnymi produktami żywnościowymi, jak owoce, warzywa, ryby, produkty mleczarskie. Naturalnie nie zabrakło nalewek, ekskluzywnych win i niezliczonej ilości gatunków piwa z całego świata.
 
Poza tym przybyli mogli podziwiać także zwierzęta hodowlane i dziesiątki tysięcy roślin, czy uczestniczyć w różnego rodzaju pokazach. Jak każdego roku, osobna hala przeznaczona została do promowania żywności ekologicznej. Ponadto każdy miał okazję do zapoznania się z najbardziej zaawansowanymi technologicznie maszynami rolniczymi czy różnorodnymi elementami wyposażenia ogrodów.

W tym roku w programie znalazło się także ponad 300 dyskusji, kongresów, seminariów i warsztatów. W ramach polskich wątków imprezy warto wspomnieć o m.in. VII Międzynarodowej Konferencji Ministrów Rolnictwa w połączeniu z VI Szczytem Ministrów Rolnictwa w Berlinie, a także o VI Międzynarodowym Forum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego oraz VI Forum dotyczącym rozwoju obszarów wiejskich i Kongresie Biopaliw.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: