| Autor: mikolaj

Międzynarodowe Targi Roślin w Essen okiem MRiRW

Dnia 27 stycznia 2014 roku podsekretarz stanu Krystyna Gurbiel uczestniczyła w ceremonii otwarcia 32. Międzynarodowych Targów Roślin (IPM) w niemieckim Essen (Nadrenia Północna-Westfalia).

Międzynarodowe Targi Roślin w Essen okiem MRiRW

Na otwarcie targów przybył nowy federalny minister wyżywienia i rolnictwa Hans-Peter Friedrich, który odwiedził także polskie stoisko narodowe. Minister Freidrich zwrócił uwagę na dobrą współpracę polsko-niemiecką w obszarze rolnictwa i podkreślił, że w trakcie swojego krótkiego okresu urzędowania miał już kilkakrotnie możliwość spotkania i rozmowy z polskim ministrem rolnictwa. W prezencie od polskich szkółkarzy niemiecki minister otrzymał sadzonkę żywotnika zachodniego „Maria”, polskiej odmiany o wyjątkowo pięknym żółtym zabarwieniu gałązek.

Od kilku lat wiodące polskie gospodarstwa szkółkarskie wystawiają się w Essen w ramach polskiego stoiska narodowego, które z roku na rok powiększa swoją powierzchnię. W tym roku, na stoisku zorganizowanym przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni, prezentuje się 19 polskich wystawców. Minister Gurbiel spotkała się ze wszystkimi wystawcami, zapoznała z historią ich gospodarstw oraz profilami produkcji i doświadczeniami w eksporcie materiału szkółkarskiego. Pani minister pogratulowała wystawcom imponującej prezentacji i życzyła dalszych sukcesów w promowaniu osiągnięć polskiego szkółkarstwa za granicą.


Przedstawiciele Związku Szkółkarzy Polskich podkreślali, że celem polskiego wystąpienia na IPM w Essen jest tworzenie dobrego wizerunku polskich produktów rolnych oraz ich producentów – jako rzetelnych i wiarygodnych. Jakość polskich produktów odpowiada zachodnim standardom, a ich cena jest konkurencyjna. Problem w pozyskiwaniu nowych rynków związany jest ze stereotypowym postrzeganiem produktu zachodniego jako lepszego. Tegoroczna polska prezentacja w Essen skutecznie przełamuje ten stereotyp. W efektowny sposób pozwala ona zwrócić uwagę na sukcesy Polski w produkcji roślin ozdobnych, a klientów i kontrahentów polskich przedsiębiorstw powinna skutecznie przekonać, że w niczym nie ustępujemy międzynarodowej konkurencji.

IPM to, w ocenie polskich wystawców uczestniczących w targach, najważniejsza w Europie impreza handlowa dla międzynarodowej „zielonej branży”. W tym roku ponad 1500 wystawców z 45 krajów przyjechało do Essen, aby zaprezentować swoje produkty i usługi w dziedzinie ogrodnictwa i florystyki. Poza wszechstronną ofertą roślin i kwiatów, atrakcji florystycznych oraz najnowszych trendów w technice, wyposażeniu gospodarstw ogrodniczych, promocji sprzedaży i usługach, targom towarzyszy bogaty program konferencji, seminariów i warsztatów. Jak podkreślają polscy szkółkarze, IPM Essen są nie tylko międzynarodowymi targami handlowymi, lecz stanowią również znakomitą platformę do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów biznesowych. Pełnią ponadto rolę wyznaczającego trendy wydarzenia branżowego, jeżeli chodzi o innowacje i możliwości rynkowe.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!