| Autor: mikolaj

Minister rolnictwa na targach Sial China 2014

Przebywający w ubiegłym tygodniu w Chinach minister Marek Sawicki odwiedził targi Sial China 2014 w Szanghaju i wziął udział w uroczystości otwarcia polskiego stoiska narodowego.

Minister rolnictwa na targach Sial China 2014

W wydarzeniu uczestniczył również francuski minister rolnictwa wyżywienia i leśnictwa Stephan Le Foll. Dla francuskiego gościa i innych zaproszonych przedstawicieli krajów z całego świata, spotkanie to było okazją do spróbowania przysmaków oferowanych przez polskie firmy obecne na targach.

Stoisko przygotowane przez Agencję Rynku Rolnego dla polskich przedsiębiorców w ramach Branżowego Programu Polskich Specjalności Eksportowych stanowiło bramę do dużego wystąpienia dla przeszło 40 firm i organizacji branżowych polskiego sektora spożywczego. W programie wizyty znalazły się także spotkania B2B oraz seminaria organizowane we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi działającymi w Chinach.

Ważnym celem wizyty Marka Sawickiego w Chinach było także spotkanie z przedstawicielami chińskiego urzędu odpowiedzialnego za inspekcje weterynaryjne oraz wiceministrem rolnictwa Chin. W rozmowach na temat zniesienia tymczasowego zakazu importu polskiej wieprzowiny ministrowi towarzyszyli: p.o. Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski i dyrektor Państwowego Instytutu Weterynarii PIB w Puławach Krzysztof Niemczuk.


Minister Sawicki przekonywał stronę chińską do ponownego uruchomienia zakupów polskiej wieprzowiny już od lipca.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!