| Autor: redakcja1

Nowoczesne maszyny rolnicze i kolekcjonerskie eksponaty tylko w Wilkowicach

Wiodącym eventem plenerowym w województwie wielkopolskim jest Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA, która w dniach 18-19 sierpnia odbędzie się w Wilkowicach koło Leszna. XIII edycja wydarzenia po raz kolejny umożliwi porównanie różnych modeli maszyn oraz zapoznanie się z ciągnikami czy sprzętem rolniczym ułatwiającym codzienne prowadzenie gospodarstwa. Wzorem lat ubiegłych Wystawie towarzyszyć będzie XVII Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka.

Nowoczesne maszyny rolnicze i kolekcjonerskie eksponaty tylko w Wilkowicach
Już w sierpniu w Wilkowiach ponownie spotka się tradycja i nowoczesność. Wszystko za sprawą dwóch odbywających się w tym samym czasie imprez. Są nimi Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA oraz Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Dwa dni na świeżym powietrzu, bogata ekspozycja maszyn i urządzeń rolniczych, gwar rozmów unoszący się w powietrzu, turkot silników, liczne eksponaty kolekcjonerskie – tak właśnie skrócie można opisać jedyny w naszym kraju event, który co roku przyciąga ponad dwadzieścia tysięcy zwiedzających. Już niebawem uczestnicy plenerowego wydarzenia będą mogli zapoznać się nowościami na rynku, porozmawiać na stoiskach z wystawcami, skorzystać z profesjonalnego doradztwa, tak by optymalnie przygotować swoje gospodarstwo na trwający sezon. Do udziału zapraszamy rolników wraz z całymi rodzinami. Uczestnicy wystawy będą mieć niepowtarzalną okazję, by porównać ofertę wielu dostawców, sprawdzić konkretne modele ciągników, opryskiwaczy czy przyczep, a także zaczerpnąć wiedzy na temat ich użytkowania.
 
Prócz nowoczesnych maszyn rolniczych zwiedzający odbędą również niezapomnianą podróż w przeszłość. Pomogą w tym liczne modele odrestaurowanych ciągników i maszyn, które funkcjonowały lata temu. Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka to niezwykle ekscytujący pokaz dla profesjonalnych kolekcjonerów, pasjonatów techniki zabytkowej oraz hobbystów. Wszyscy, którzy w przedostatni weekend sierpnia zawitają do Wilkowic będą mogli poznać pasjonatów starych ciągników m.in. z Polski, Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii oraz 200 modeli ciągników i maszyn rolniczych.
 
Organizatorami ROLTECHNIKI i Festiwalu są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska".


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!