Opolagra 2016. Rekordowa niedziela

W dniach 10-12 czerwca 2016 po raz XIII-ty odbyła się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. Przez trzy dni stoiska 457 wystawców zwiedziło 48 000 osób. Najśmielsze oczekiwania organizatorów przeszła niedziela, kiedy to pojawiło się 26 000 zwiedzających.

Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Opolagra 2016

Opolagra to prawdziwa gratka dla profesjonalistów branży rolniczej. Ilość pokazów jakie miały miejsce podczas Wystawy w czasie trzech dni była rekordowa. Wszystkie pokazy i konkursy odbyły się na pasie startowym i  objęły powierzchnię 20 000 metrów kwadratowych. Były to: MANITOU CUP, John Deere Precision Farming z nowym systemem Machine Sync, Akademia Opon Grasdorf, pierwsza w historii wystaw prezentacja mycia maszyn, konkurs Precyzyjny Gospodarz, pokaz i konkurs miniładowarek pt. „Wielki duch w małym sprzęcie” oraz Valtra Demo Tour. Tradycyjnie, jak co roku na powiwerzchi 20 hektarów odbyły się pokazy zbioru zielonek, w których wzięło udział 70 maszyn, a na specjalnym torze DLG odbywały się testy opryskiwaczy.


(kliknij, aby powiększyć)

Absolutnym „strzałem w dziesiątkę” był komis maszyn używanych, zorganizowany po raz pierwszy w Polsce podczas wystawy rolniczej, który cieszył się ogromny zainteresowaniem. Zwiedzający mogli wybierać wśród 58 maszyn.

- Jest rekord jeśli chodzi o liczbę zwiedzających, ponieważ mamy 48 tysięcy zwiedzających, tj. o 3 tysiące więcej niż w roku ubiegłym. Nikt z nas się tego nie spodziewał, że biorąc pod uwagę klimat jaki ma dzisiaj, jaki jest dzisiaj wśród rolników. Koniunktura niezbyt dobra. Bardzo się cieszymy, to jest naprawdę bardzo fantastyczny wynik - powiedział w rozmowie z Portalem Gospodarz.pl Ludwik Apolinarski z DLG AgroFood, dodając - Jeśli chodzi o ilość zwiedzających to w stosunku do tamtego roku mamy 457 zwiedzających, przepraszam wystawców, którzy brali udział w Opolagrze, to zaledwie 0,1% mniej niż przed rokiem.

Pewnym zaskoczeniem dla organizatorów była frekwencja w niedzielę, gdzie w ostatnich kilkunastu latach jakie odbywały się Opolagry na Opolszczyźnie nie było takiej rzeszy zwiedzających. W niedzielę wystawę odwiedziło ponad 25 tysięcy osób.

(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: