| Autor: redakcja1

Opolagra 2018 już w ten weekend

Już w najbliższy weekend, od 15 do 17 czerwca br., odbędzie się XV edycja największej wystawy rolniczej w Polsce, czyli Opolagra.

Opolagra 2018 już w ten weekend
Opolagra 2018

Opolagra jest miejscem spotkań wszystkich miłośników techniki rolniczej. W trakcie tegorocznych targów odbędą się liczne pokazy maszyn oraz sprzętu rolniczego, dzięki którym przybyli gospodarze będą mogli obejrzeć maszyny, a także przetestować je na odpowiednio przygotowanych i wyznaczonych torach. Setka maszyn wyruszających w szczere pole podczas pracy stworzy widowisko przyciągające co roku tysiące zwiedzających.
 
Podczas tegorocznej edycji pokazów polowych pojawią się kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasoowijarki, sieczkarki czy owijarki. Atrakcją dla przybyłych będzie pokaz opryskiwacza w trakcie przejazdu przez specjalnie skonstruowany tor przeszkód.
 
Poza tym, każdy kto pojawi się na Opolagrze będzie mógł zobaczyć w jaki sposób należy umyć maszynę po ukończeniu prac polowych. Natomiast Akademia Opon Grasdorf przedstawi temat ogumienia maszyn rolniczych. W trakcie targów odbędą się też pokazy zbioru zielonek wzbogacone o Valtrę Silesię Show. Co więcej, odbędzie się towarzyszący Opolagrze MANITOU CUP – trwający przez 3 dni konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Odpowiednio opracowane i wyznaczone tory z przeszkodami będą synchronicznie pokonywane przez wszystkich uczestników konkursu. Również i widzowie będą mogli się wykazać podczas konkursu.
 
Precyzyjny Gospodarz na targach Opolagra
 
W trakcie Opolagry 2018 zostanie rozegrane w tym roku kolejne starcie w ramach „Precyzyjnego Gospodarza”. W tym roku o miano Precyzyjnego Gospodarza uczestnicy będą walczyć na ładowarce Giant. Zadaniem każdego uczestnika, który weźmie udział w konkursie będzie odstawienie ruchomego "ładunku" w określone miejsce. 

Jak zawsze wygrywa ten uczestnik, który wykona zadanie najprecyzyjniej i najszybciej. 
 
Zapisy do turnieju Precyzyjny Gospodarz odbywają się na stoisku Portalu Gospodarz.pl oraz na stronie konkursu: http://www.gospodarz.pl/turniej

Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego
 
Podczas Wystawy w Kamieniu Śląskim, odbędzie się również towarzysząca targom Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego, podczas której zostanie zaprezentowane bydło z terenów Opolszczyzny, Śląska oraz Dolnego Śląska. W trakcie Wystawy będzie wyłoniony Superczempion Opolagry, a najlepsze okazy będzie można nabyć podczas aukcji. Natomiast w ostatni dzień targów, czyli niedzielę odbędzie się malowniczy konkurs Młodego Hodowcy.

Opolagra daje możliwość wspólnych dyskusji i wzajemnej wymiany doświadczeń. To miejsce, które otwiera drzwi do nawiązywania nowej współpracy z wystawcami oraz jest doskonałą okazją do nabycia maszyn rolniczych w atrakcyjnych cenach. Na te kilka dni, zachodnio-południowy region naszego kraju zamieni się w miejsce pełne atrakcji dla gospodarzy z regionu, a także umożliwi im zapoznanie się z nowinkami technicznymi oraz technologicznymi.
 
Miejsce – Kamień Śląski
Termin – 15-17 czerwca 2018 r.
Godziny – od 9:00 do 18:00
Wstęp – bezpłatny, parking - 5 zł w piątek i sobotę, 10 zł w niedzielę
 


Tagi:
źródło: