| Autor: redakcja6

Opolagra 2014 - zapowiedź

W dniach od 13 do 15 czerwca 2014 roku w Kamieniu Ślaskim niedaleko Opola odbywa się największa rolnicza wystawa w południowej części Polski - Opolagra 2014.

Opolagra 2014 - zapowiedź
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Po raz kolejny teran wystawowy w Kamieniu Ślaskim zgromadzi wystawców z najnowocześniejszymi technicznymi rozwiązaniami związanymi z rolnictwem. Prezentowane będą maszyny wszystkich światowych marek, wśród których obok ciągników znajdą się agregaty uprawowe, opryskiwacze, sieczkarnie, prasy rolujące itp. W tym roku organizator, czyli firma DLG Agro-FOOD, spodziewa się około 400 firm oraz ponad 40 000 zwiedzających.
 
Oprócz możliwości odwiedzenia stoisk, targi to szansa do samodzielnego przetestowania maszyn rolniczych na ponad 20 torach. Dodatkową atrakcją będzie także wystawa zwierząt. Na ringu zaprezentuje się blisko 100 sztuk bydła mlecznego. Największe sztuki będzie można nabyć podczas aukcji. Ponadto zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursie młodego hodowcy oraz pokazach wozów paszowych.
 
Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem przewidziana jest parada ciągników gigantów, która w 2013 r. cieszyła się niebywałym zainteresowaniem zwiedzających. W związku z tym podczas każdego dnia wystawy zaprezentowane zostanie kilkanaście maszyn podczas przejazdu główną aleją wystawy w godzinach przedpołudniowych.
 
Merytorycznym uzupełnieniem Opolagry będzie część naukowo-dydaktyczna, podzielona na trzy debaty. Pierwsza dotyczyć będzie usług rolniczych, druga PROW-u na lata 2014-2020, a trzecia poświęcona zostanie hodowcom bydła. Oprócz tego przewidziane są warsztaty z praktycznymi pokazami na temat części zamiennych i ciągników o mocy 80 KM.

Tematyka forum w tym roku to:
  • Usługi maszynowe – komu to się opłaca. Debata: usługodawcy-rolnicy
  • PROW 2014-2020: nowe możliwości i ograniczenia
  • Debata: Co oznacza zniesienie kwot mlecznych – szanse i zagrożenia.
  • Identyczna moc – 80KM z silnikiem 3 lub 4 cylindrowym – jaki wybrać?
  • Inbred w Polskiej Hodowli Bydła – czy są powody do obaw?
  • Warsztaty: Części zamienne – oryginał kontra zamiennik!
Schemat blokowy Wystawy Opolagra 2014
Opolagra 2014 schemat
(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na nastepnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!