| Autor: redakcja1

Konferencja prasowa dotycząca targów Zielone Agro Show 2011

W dniach 21-22 maja 2011 roku odbyła się dziesiąta już edycja targów Zielone Agro Show. Wystawa miała miejsce na terenie lotniska w Kąkolewie.

Konferencja prasowa dotycząca targów Zielone Agro Show 2011
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Zielone Agro Show cieszyła się sporym zainteresowaniem pośród zwiedzających, gdyż w ciągu dwóch dni (dane z drugiego dnia targów do godziny 14) było ich łącznie około 30 tysięcy.


W tegorocznej edycji wystawy udział wzięło prawie 130 wystawców prezentujących swoje maszyny oraz produkty na obszarze niemalże 14 tysięcy metrów kwadratowych. Jednakże łączna powierzchnia targów, w tym poletka doświadczalne, wyniosła blisko 30 hektarów.


Impreza ta jest poświęconą głównie nowoczesnej technologii przeznaczonej do wytwarzania pasz zielonych dla bydła. Poza dystrybutorami maszyn rolniczych były również przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją nasion, pasz i dodatków paszowych, nawozów, folii rolniczych, elementów wyposażenia inwentarskich budynków itp.

 

Wiosenna edycja targów Agro Show była doskonałą okazją dla gospodarzy i osób związanych z sektorem rolniczym by zobaczyć, porównać oraz dobrać do własnych potrzeb najlepszy sprzęt czy produkt.


Nieodłącznym elementem targów były pokazy maszyn podczas pracy. Dzięki temu zwiedzający mogli podziwiać: 17 pras, 4 praso-owijarki, 6 przyczep samo zbierających, 3 samojezdne sieczkarki, 14 kosiarek o szerokości 2,4-9,7 metra.


Poza tym wprowadzono elementy współzawodnictwa w postaci pomiaru gęstości sprasowanych bel by uatrakcyjnić jeszcze bardziej pokazy maszyn.


Jednakże najwięcej emocji jak zawsze wzbudza widowiskowy pokaz pracy kilkunastu maszyn jednocześnie.


Niemniej ciekawy był pokaz wypasu i poskromienia bydła mięsnego. Właśnie ta atrakcja była w tym roku nowością, gdyż w poprzedniej edycji zwiedzający mogli podziwiać bydło mleczne.

 

Ponadto można było uczestniczyć w seminariach dotyczących działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a po zakończonym wykładzie poradzić się odnośnie poszczególnych dotacji unijnych.

 

Członkowie zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń dla Rolnictwa podkreślają, że mimo braku funduszy unijnych gospodarze i tak interesują się wszelkimi nowinkami technicznymi. Ponadto twierdzą oni, że zapotrzebowanie na wydajne i nowoczesne maszyny rolnicze będzie ciągle rosło. Taka sytuacja wywołana jest chociażby migracją młodzieży ze wsi do miast przez co brakuje ludzi do pracy. Z kolei maszyny w coraz większym stopniu mogą zastępować ludzi i stąd też takie zainteresowanie wystawą Zielonego Agro Show.

 

Oczywiście każda maszyna po pewnym czasie wymaga naprawy w serwisie. Dlatego też ogłoszono Ogólnopolski Konkurs na Najlepszy Serwis Maszyn Rolniczych, w którym udział wezmą mniejsze przedsiębiorstwa. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najlepszego serwisu, który nie tylko naprawi drogą i nowoczesną maszynę, ale również da gospodarzowi gwarancję jej użyteczności.


Zielone Agro Show pokaz maszyn rolniczych

Zielone Agro Show i pokaz maszyn rolniczych - znajdź siebie

Gospodarz i Krówka znajdź swoje zdjęcie z Zielonego Agro Show

Posłuchaj części konferencji prasowej:

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!