| Autor: mikolaj

POLAGRA-PREMIERY to bogata oferta konferencji, warsztatów i szkoleń

POLAGRA-PREMIERY nadciąga wielkimi krokami. Organizatorzy szykują ponad 50.000 m2 ekspozycji wystawienniczej, a także wiele atrakcji dla przedstawicieli branży rolniczej w postaci konferencji, seminariów, warsztatów i szkoleń. Właściciele gospodarstw, rolnicy, przedstawiciele firm rolniczych, dealerzy maszyn i urządzeń oraz hobbyści mogą liczyć na moc wrażeń i prawdziwą bombę merytoryczną przygotowaną przez znane w kraju autorytety.

POLAGRA-PREMIERY to bogata oferta konferencji, warsztatów i szkoleń

POLAGRA-PREMIERY

Targi POLAGRA-PREMIERY rozpoczną się już 21 stycznia 2016 roku w Poznaniu. Jak zapowiadają organizatorzy szósta edycja tego wyjątkowego wydarzenia zapewni gigantyczne emocję. Motorem napędowym czterodniowego święta dla rolników będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, który od lat przyciąga gości targowych.

– Targi POLAGRA-PREMIERY to wyjątkowy czas dla wszystkich odwiedzających, którzy raz na dwa lata mają okazję wybrać naprawdę interesujące ich wystąpienia poprowadzone przez znawców tematu, którzy cieszą się powszechnym szacunkiem – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Charyzmatyczni mówcy zmotywują branżę rolniczą do dyskusji i przybliżą najnowsze trendy. Szósta edycja Targów będzie przełomowa pod każdym względem. Odwiedzających w prawdziwe osłupienie wprawią nie tylko nowości, ale i rzeczowe wnioski płynące z wielu wystąpień – dodaje.

Idea Targów POLAGRA-PREMIERY, poza pierwiastkiem biznesowym, który służy nawiązywaniu nowych kontaktów handlowych, opiera się również na promowaniu rozwoju rolnictwa poprzez przybliżenie bieżących zagadnień ważnych dla całej branży. Program wydarzeń urozmaici m.in.: panel dyskusyjny „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach” zorganizowany przez Agencję Nasienną, wykład prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii  w produkcji zwierzęcej przygotowany przez Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Grodziec Śląski. Po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, którzy podczas XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych zaprezentują zagadnienia związane z biopaliwem w Polsce. Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego pobudzi do rozmowy na temat produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce w perspektywie zmian dotyczących wprowadzenia w 2017 roku minimalnej ceny. Ważnym elementem programu wydarzeń Targów POLAGRA-PREMIERY będzie również Forum Producentów Rolnych zainicjowane przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych przy współudziale Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, Krajowego Związku Producentów Buraka Cukrowego i Stowarzyszenia Polski Ziemniak. Organizatorzy planują poruszyć tematy odnoszące się do warunków umocnienia konkurencyjności polskich gospodarstw rolnych, zwiększenia efektywności badań naukowych i innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, praktyk rolniczych wynikających ze zmieniających się warunków klimatycznych.

Kolejnym z ciekawych wydarzeń podczas Targów POLAGRA-PREMIERY będzie cykl wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie, który poprowadzą Aneta Uss-Lik, Łukasz Różycki, Janusz Podróżny i Tomasz Rybak. Kilka godzin intensywnych rozmów o nowościach maszynowych, wprowadzaniu na rynek kolejnych innowacyjnych rozwiązań, oczekiwaniach ze strony nabywców oraz powodach spadków sprzedaży w asortymencie, jakim są przyczepy i ciągniki, pozwoli uzyskać zupełnie nowe spojrzenie na błyskawicznie zmieniające się trendy i tendencje w tej kategorii. Podczas wystąpień prelegenci skupią się na trzech zagadnieniach. Pierwsze z nich dotyczy rynku sprzedaży nowości w 2015 roku i prezentacji informacji  odnoszących się do ogólnej liczby sprzedanych maszyn – NOWOŚCI  w segmencie ciągników i przyczep na tle trendów sprzedażowych na polskim rynku. Jako druga poruszona zostanie kwestia nowości na rynku maszyn w opinii samych rolników. Całość dopełnią wnioski płynące z tendencji sprzedażowych w sektorze ciągników i przyczep na polskich i europejskich rynkach.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!