| Autor: redakcja6

Pomorskie rolnictwo w Unii Europejskiej 2004-2014

6 czerwca 2014 roku o godzinie 10:00 w Sali im. L. Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego rozpocznie się konferencja „Pomorskie rolnictwo w UE 2004-2014 – na fundamencie historii (dokonań) z myślą o przyszłości”.

Pomorskie rolnictwo w Unii Europejskiej 2004-2014
Wejście Polski do UE ma bardzo istotne znaczenie dla życia wszystkich obywateli naszego kraju. Szczególne jednak znaczenie fakt ten ma dla sektora rolnego i mieszkańców obszarów wiejskich. Akcesja do UE zmieniła także w bardzo istotny sposób usytuowanie, funkcjonowanie oraz oddziaływanie  instytucji z otoczenia rolnictwa, które w okresie ostatnich 10 lat wykonały ogromną pracę dostosowując swoje struktury i działalność do nowych warunków, do nowego systemu prawnego i nowych potrzeb.
 
PODR w Gdańsku przy współudziale wiodących instytucji sektora rolnego: Pomorskiej Izby Rolniczej, ARiMR, ANR, ARR i KRUS  podjął  się organizacji konferencji  pn. „Pomorskie rolnictwo w UE 2004-2014 – na fundamencie historii (dokonań) z myślą o przyszłości”.  Konferencja pod honorowym patronatem Mieczysława Struk – Marszałka woj. pomorskiego,  rozpocznie  się o godz. 10  w dniu 6 czerwca w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim woj. pomorskiego. 

W trakcie Konferencji prelegenci z w/w instytucji oraz z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej spróbują  dokonać oceny minionych 10 lat z różnych punktów widzenia. W programie konferencji przewidziane są prezentacje  dokumentujące zmiany w rolnictwie na podstawie m.in. wyników badań w systemie rachunkowości rolnej PL FADN oraz prezentacje dokonań i zamierzeń wiodących instytucji sektora rolnego w woj. pomorskim. 

Przejdź na następne strony, by zobaczyć program i plakat konferencji...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!