| Autor: redakcja

Producenci maszyn rolniczych bezpieczniejsi na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Grupa MTP jako pierwsza w Polsce wprowadza narzędzie, które pozwoli chronić prawa własności intelektualnej na targach. Grupa MTP to organizator m.in. Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra Premiery,Targów Gospodarki Leśnej i Przemysłu Drzewnego oraz Ochrony Środowiska Eko-Las,Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, Wystawy Rolniczej Roltechnika.

Producenci maszyn rolniczych bezpieczniejsi na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Grupa MTP, największy w Polsce organizator targów, konferencji i kongresów, intensyfikuje walkę z naruszaniem praw własności intelektualnej podczas organizowanych przez siebie wydarzeń. Wraz z jedną z największych polskich kancelarii prawnych – SMM Legal, wdrażają innowacyjny projekt zapewniający wystawcom szybkie rozwiązywanie sporów dotyczących własności intelektualnej – IP Friendly.

Koniec z naruszaniem praw własności intelektualnej na targach


- Wyobraźmy sobie sytuację, w której podczas targów dwaj wystawcy prezentują taki sam produkt. Pierwszy wystawca poświęcił dużo czasu i środków na jego stworzenie, a drugi nielegalnie wykorzystał efekt jego pracy i nikt nie może zmusić go do usunięcia podróbki ze stoiska – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Grupy MTP.Teraz, dzięki współpracy z prawnikami SMM Legal, Grupa MTP wyposaża wystawców w narzędzie, dzięki któremu będą mogli szybko doprowadzić do usunięcia takiego produktu ze stoiska nieuczciwego wystawcy.


- IP Friendly to w polskiej branży targowej absolutnie innowacyjna inicjatywa – mówi wiceprezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski. – Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy narzędzia, które nie tylko pozwalają chronić prawa własności intelektualnej na targach, ale też jednocześnie pozostają blisko potrzeb biznesowych naszych wystawców – dodaje.Głównym założeniem projektu IP Friendly jest umożliwienie wystawcom szybkiego i skutecznego reagowania w przypadku zaistnienia sytuacji spornych, bez angażowania się w długotrwałe procesy sądowe. Poszkodowany zyskuje możliwość złożenia wniosku o rozstrzygnięcie sporu, do którego dochodzi jeszcze w trakcie wydarzenia targowego. Dokonuje go niezależny i bezstronny arbiter, będący ekspertem z zakresu prawa własności intelektualnej. Grupa MTP zapewnia przy tym wyłącznie infrastrukturę niezbędną do należytego przeprowadzenia procedury spornej, nie będąc jednak w żaden sposób zaangażowaną w jej przebieg.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!