Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Relacja z konferencji „Tworzenie systemu wspomagania decyzji w ochronie roślin na obszarze województwa pomorskiego”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkęZapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W dniach 20 i 21 czerwca 2017 r. w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Starym Polu odbyła się konferencja pt. „Tworzenie systemu wspomagania decyzji w ochronie roślin na obszarze województwa pomorskiego, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych” w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016 -2017. W konferencji wzięli udział doradcy i specjaliści Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, rolnicy, pracownicy stacji oceny odmian oraz przedstawiciele instytucji rolniczych.
 
Konferencję otworzył Andrzej Dolny, dyrektor PODR w Lubaniu, który powitał wszystkich zebranych uczestników i zaprosił do aktywnego udziału w niniejszym przedsięwzięciu.
 
W pierwszym dniu konferencji, Antoni Hajdaczuk, dyrektor Oddziału PODR w Starym Polu przedstawił program doradczy PODR w zakresie integrowanej ochrony roślin. W dalszej części, zostały poruszone tematy związane z przedstawieniem obowiązków rolnika stosującego środki ochrony i przestrzeganiem zasad integrowanej ochrony roślin oraz możliwościami wdrożenia innowacji w ochronie roślin w ramach działania „Współpraca” PROW 2014-2020.
 
W drugiej części konferencji, wystąpili przedstawiciele Instytutu Ochrony Roślin-Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu. Mgr Kamila Roik omówiła rolę sygnalizacji w efektywnej ochronie roślin, następnie dr Magdalena Jakubowska przedstawiła wykorzystanie danych meteorologicznych w monitorowaniu agrofagów oraz wspomaganiu podejmowania decyzji o wykonaniu zabiegu chemicznego jako elementu integrowanej ochrony roślin. Na zakończenie, dr Marcin Baran dokonał przeglądu dostępnych modeli symulacyjnych rozwoju agrofagów.
 
Podsumowując pierwszy dzień konferencji, podkreślono znaczenie integrowanej ochrony roślin w ochronie bioróżnorodności środowiska rolniczego.
 
W drugim dniu konferencji, odbyły się warsztaty polowe na terenie Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian w Lisewie, gdzie odbyła się lustracja plantacji zbóż, rzepaku i roślin okopowych pod kątem występowania organizmów szkodliwych, określania stopnia nasilania ich występowania i zagrożenia dla upraw. Warsztaty polowe poprowadzili eksperci z zakresu monitorowania i sygnalizacji agrofagów z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl