| Autor: mikolaj

Rola dużych gospodarstw rolnych w sektorze rolno-spożywczym

W dniu 24 kwietnia 2015 r. w Warszawie odbyła się konferencja pt. "Rola dużych gospodarstw rolnych w sektorze rolno-spożywczym". Forum zorganizowała Federacja Związków Pracodawców–Dzierżawców i Właścicieli Rolnych oraz Bank BGŻ.

Rola dużych gospodarstw rolnych w sektorze rolno-spożywczym
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Rola dużych gospodarstw rolnych w sektorze rolno-spożywczym

Konferencja miała na celu podkreślenie roli dużych gospodarstw rolnych dla polskiego sektora rolno-spożywczego.

- Dla części środowiska temat jest bardzo kontrowersyjny, ale trzeba pamiętać, że rzeczywistość i fakty są rzeczywistością i faktami. Bez wielkotowarowych gospodarstw rolnych praktycznie rzecz biorąc nie istnieje polski eksport - podkreślił w rozmowie z Gospodarz.tv Bartosz Urbaniak, Członek Zarządu Banku BGŻ.

Poza eksportem również zaopatrzenie rynku wyglądałoby zgoła inaczej. Bez około 1000 gospodarstw wielkotowarowych Polska byłaby importerem żywności. Duże gospodarstwa rolne w Polsce produkują aż 75% surowców, które trafiają potem na eksport.

Jak wskazuje Bartosz Urbaniak właściciele dużych gospodarstw rolnych często znajdują się na swego rodzaju świeczniku, nie zawsze wzbudzając najlepsze uczucia. Trzeba jednak pamiętać, że ich rola jest bardzo istotna.

- Konferencja służy temu, żeby trochę odczarować to kim są własciciele dużych gospodarstw rolnych, ale też żeby lepiej się zrozumieć. Tego typu konferencje pokazują, że zajmujemy się całym rynkiem i staramy się zrozumieć rynek. Dobrze też by rynek rozumiał nas i potrafił w pełni skorzystać z nowoczesnej oferty finansowej, którą staramy się dostosować dla każdego. Również dla tak dużych gospodarstw jak te, które są reprezentowane na dzisiejszym spotkaniu - podsumował konferencję Członek Zarządu Banku BGŻ.


(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!