| Autor: redakcja6

Roltechnika 2014 i Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych - podsumowanie

Wilkowice – niewielka miejscowość położona w zachodniej części Polski, w powiecie leszczyńskim, w gminie Lipno stała się na dwa dni centrum zainteresowania miłośników starych maszyn i urządzeń rolniczych oraz fascynatów nowoczesnych technologii w gospodarstwie.

Roltechnika 2014 i Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych - podsumowanieWspółpraca Międzynarodowych Targów Poznańskich, Gminy Lipno i Klubu Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Agencji Rynku Rolnego, zaowocowała zorganizowaniem w dniach 23-24 sierpnia 2014 roku w jednym miejscu Festiwalu Starych Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Roltechniki.
 
Festiwal Starych Ciągników 2014

Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka
odbył się w bieżącym roku już po raz trzynasty. Oficjalnemu otwarciu imprezy towarzyszyli przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych, przedstawiciele Klubu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych, organizatorzy, restauratorzy oraz wielu innych przybyłych na to wydarzenie gości. Niemałe zainteresowanie wzbudziło wystąpienie prezesa MTPdr Andrzeja Byrta, który podkreślił istotną rolę połączenia dwóch wystaw – starych maszyn oraz urządzeń najnowszej generacji. Według prezesa - otwarcie festiwalu starych maszyn pozwala przypomnieć czym się pracowało kiedyś, a jak jest dzisiaj, jaka jest różnica. Ważne jest, abyśmy pamiętali jak było kiedyś.
 
Istotnym punktem otwarcia wystawy było przyznanie nagród w konkursie „Kolekcjoner Roku”. Kapituła konkursu, która zebrała się dnia 22 sierpnia zadecydowała, że statuetki i dyplomy trafią do trzech spośród dziewięciu uczestników konkursu, którzy zgłosili swoją kandydaturę. W związku z tym puchary ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymali: Genowefa i Marian Jasiorowscy, Hieronim Klecha i Paweł Nowak.

(kliknij, aby powiększyć)
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!