Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rusza Agro Akademia Banku BGŻ BNP Paribas

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Bank BGŻ BNP Paribas już po raz trzeci organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w...

Bank BGŻ BNP Paribas już po raz trzeci organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w ten sposób do rolników z wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa. Zaproszenie do udziału kierowane jest zarówno do dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów Banku z sektora agro. Najbliższa Agro Akademia odbędzie się 15 lutego br. w Pałacu w Krotoszycach (woj. dolnośląskie). W tegorocznej edycji przewidzianych jest 7 spotkań, ostatnie zaplanowano na połowę marca.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Tematyka bieżącej edycji Agro Akademii poświęcona będzie głównie innowacjom w zarządzaniu gospodarstwem, z wykorzystaniem rolnictwa zrównoważonego. Podczas spotkań współpracujący z Bankiem eksperci z różnych dziedzin, będą dzielić się wiedzą o wybranych aktualnych tematach dotyczących polskiego rolnictwa. 
 
Poruszone zostaną m.in. kwestie związane z racjonalnym inwestowaniem oraz analizą przychodów i kosztów w gospodarstwach stosujących innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji rolnej. Pojawi się temat związany z określeniem opłacalności rolnictwa zrównoważonego, ale z zastosowaniem rolnictwa precyzyjnego. W większości gospodarstw stosuje się ogólne nawożenie na całą powierzchnię gospodarstwa, bez uwzględnienia badań gleby, co powoduje wymywanie azotu do wód gruntowych. W konsekwencji dochodzi do strat oraz do skażenia środowiska. Zastosowanie optymalnych, precyzyjnie podanych dawek, optymalnych gatunków i odmian, powoduje obniżenie kosztów przy zachowaniu plonów na wysokim poziomie.
 
Mając również na uwadze tegoroczne zmiany w systemie płatności obszarowych, na spotkaniach eksperci podzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi e-wniosków, które rolnicy niebawem będą zobligowani wypełniać. Nie zabraknie także ważnego tematu związanego z umowami kontraktacyjnymi, które są obowiązkowe dla większości rolników.
 
Cieszący się uznaniem podczas ubiegłych edycji blok tematyczny dotyczący rozwoju osobistych umiejętności ogólnych, m.in. z zakresu negocjacji, komunikacji w biznesie, psychologii sprzedaży itp. będzie kontynuowany również podczas tegorocznej Agro Akademii.
 
Zapraszamy zainteresowanych rolników do udziału w spotkaniach w ramach Agro Akademii.
 
łódzkie 21 lutego środa
Hotel Fabryka Wełny, Pabianice, ul. Zamkowa 2  
śląskie 23 lutego piątek
Hotel Natura Residence, Siewierz,  Sucha 4  
świętokrzyskie 27 lutego wtorek  
Dwór Dwikozy, ul. Spółdzielcza 12  
kujawsko-pomorskie 7 marca środa
Pałac Romantyczny w Turznie,  ul. Toruńska 1, gmina Łysomice  
podlaskie 8 marca czwartek 
Zamek w Tykocinie, ul. Puchalskiego 3  
wielkopolskie 13 marca wtorek
Hotel Remes, Opalenica, ul. Parkowa 48  

Harmonogram spotkań i formularz rejestracyjny (wypełnienie którego jest warunkiem niezbędnym wzięcia udziału w Agro Akademii) znajdują się na stronie http://agroakademia.com.pl/

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl