| Autor: mikolaj

Rynek Hurtowy Bronisze obchodzi 20-lecie istnienia

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA obchodził 20-lecie powstania spółki, którą zawiązano w lipcu 1995 roku. Inicjatorami utworzenia Rynku Hurtowego Bronisze byli ogrodnicy zrzeszeni w spółkach: Giełda Ogrodnicza i Agro-Best.

Rynek Hurtowy Bronisze obchodzi 20-lecie istnienia

20-lecie Rynku Hurtowego Bronisze

Podczas Gali podsumowującej 20 lat firmy wręczono odznaki, dyplomy i medale. Handlowcy Rynku Hurtowego Bronisze zostali odznaczeni przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju  Wsi otrzymując Odznakę Honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”, przez Ministra Gospodarki, otrzymując Odznakę Honorową  za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej oraz  medale pamiątkowe Pro Masovia, które wręczał Marszałek Województwa Mazowieckiego. Wśród odznaczonych znależli się także byli prezesi zarządu spółki: Jacek Kaliński i Janusz Byliński.

W części oficjalnej jubileuszu, głos zabrali m.in. Dariusz Młotkiewicz – Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, który powiedział …” Rynek Hurtowy Bronisze to przykład kooperacji dobrze pomyślanej, skutecznej, przynoszącej korzyści wszystkim jej uczestnikom”

Głos zabierali także Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który podkreślił , …”że rola spółki w budowie ładu w logistyce i dystrybucji świeżej żywności jest imponująca”… , Jerzy Witold Pietrewicz – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, w imieniu  Janusza Piechocińskiego Wicepremiera i Ministra Gospodarki, podkreślił znaczenie Rynku w dystrybucji świeżych owoców i warzyw oraz życzył użytkownikom rynku dalszego rozwoju i korzystnych kontraktów.

Gratulacje składali także Jacek Kozłowski – Wojewoda Mazowiecki Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Czesław Siekierski – Przewodniczącego Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego, który z Rynkiem Hurtowym Bronisze związany był od początku jego tworzenia, jeszcze jako dyrektor Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA.

Licznie reprezentowane było Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe, na czele z Grzegorzem Hempowiczem Prezesem SPRH.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!