| Autor: mikolaj

Sadowniczo-Warzywnicze Tragi HORT-TECHNIKA oraz Wystawa Rybactwa Śródlądowego

Już od piątku, 27 listopada w Targach Kielce startują dwudniowe targi HORT-TECHNIKA z Panelem Pszczelarskim oraz Wystawa Rybactwa Śródlądowego. To jesienne premiery w targowym kalendarzu.

Sadowniczo-Warzywnicze Tragi HORT-TECHNIKA oraz Wystawa Rybactwa Śródlądowego
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
Debiutujące imprezy zgromadziły 101 wystawców branży sadowniczo-warzywniczej oraz pszczelarskiej i 10 firm reprezentujących rybactwo śródlądowe - wszystko na powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych. Będą premierowe pokazy maszyn i narzędzi, degustacje miodów. Targowe wydarzenia uzupełnią merytoryczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza i Kongres Rybactwa Śródlądowego, których organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze HORT-TECHNIKA

Targi Sadowniczo-Warzywnicze HORT-TECHNIKA w Kielcach będą miejscem polskich premier nowoczesnych maszyn np. samopoziomującej platformy sadowniczej Orsi Cross Eco, czy opryskiwacz sadowniczy Zupan DT Maxi. Zwiedzających zainteresują zapewne agregaty do generowania mgły- wykorzystywane nie tylko w sadownictwie, ale też przez...marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych. Ekspozycję maszyn uzupełni między innymi gama kompleksowego wyposażenia szklarni, systemów nawadniania, torfów, podłoży i ogrodowej chemii.

O pszczołach i dla pszczół

Panel Pszczelarski, organizowany podczas HORT-TECHNIKI przez Polski Związek Pszczelarski dosłownie popłynie miodem... w czasie degustacji tegorocznych zbiorów! Wybrany zostanie najlepszy z nich. Atrakcją będzie fiat 126p, który objechał Europę promując polskie pszczelarstwo i akcję edukacyjną „Miód kupujesz - pszczoły ratujesz".

Specjaliści podpowiedzą

Merytoryczne konferencje i wymiana doświadczeń staną się atutem targowych dni. Specjaliści podpowiedzą nie tylko jak pozyskać pieniądze na produkcję, ale jak zarządzać, by zarabiać i rozwijać się. Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, organizowana 27 listopada przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - partnera targów HORT-TECHNIKA, wskaże nowe kierunki eksportu polskich owoców i warzyw, poruszy kwestie dofinansowań unijnych, embarga i suszy.

Ryby mają głos

Także 27 listopada staruje pierwsza w Polsce Wystawa Rybactwa Śródlądowego  wraz z Kongresem Rybactwa Śródlądowego, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Wojewodztwa Świętokrzyskiego Będzie poruszać kwestie unijnych dofinansowań z programu „Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020, ale także problemy gospodarstw rybackich. Profesjonaliści z całej Polski mówić będą także o walorach zdrowotnych ryb śródlądowych.  

Targi Hort-Technika i Wystawa Rybactwa Śródlądowego odbywają się 27-28 listopada. Ekspozycja otwarta jest dla zwiedzających w godzinach 9-17 w piątek i 9-16 w sobotę. Biuro Prasowe zaprasza do hali E- kapsuła E2


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!