| Autor: redakcja1

Święta i Rok 2023 z fantastycznym Agrotechem

Agrotech już w marcu w Kielcach. Najwięksi producenci zaprezentują ciągniki i maszyny.

Święta i Rok 2023 z fantastycznym Agrotechem
John Deere, Class, koncern AGCO i wielu innych zaprezentują ciągniki i maszyny podczas 28. edycji Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Nie braknie nowości wśród ciągników, maszyn i urządzeń do obsługi gospodarstw. Wiadomości o nowym PROWie będzie można zasięgnąć na stoiskach instytucji służących rolnikom.

Największa w Polsce wystawa branży rolniczej w halach odbędzie się w dniach 17 - 19 marca w Targach Kielce. Udział potwierdzają najwięksi - John Deere, Class, Zetor, AGCO z markami Massey Ferguson, Fendt i Valtra, Farmtrack, Landini. JCB Interhandler pojawi się i z ciągnikami, i z pojazdami, które są wykorzystywane także do prac w lasach. Jednocześnie odbywać się będą XXI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnej Las-Expo.

Potężne maszyny i roboty autonomiczne

Z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met. Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Hardy. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann. Nie braknie firm produkujących maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych, jak Joskin, Jost z markami Rockinger, Tridec i Quicke. Nowością od firmy Euromilk będzie autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD, czyli robot wykonujący pracę za rolnika i sterowany smartfonem.

Wiadomości o nowym PROWie

Rok 2023 to start nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Informacji na jego temat będzie można zaczerpnąć na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i instytucji mu podległych – Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz ośrodków doradztwa rolniczego.
 
Wszystko wskazuje na to, że Agrotech 2023 będzie co najmniej tak okazały i ciekawy jak edycja z 2022 roku.


Tagi:
źródło: