| Autor: redakcja1

Święto Indyka w Nowej Wsi k/Iławy

Dnia 26 czerwca 2016 roku na cześć mięsa indyczego w Nowej Wsi koło Iławy odbyło się kolejne z cyklu imprez mięsnych - Święto Indyka.

Święto Indyka w Nowej Wsi k/IławyŚwięto Indyka w Nowej Wsi k/Iławy
 
Święto Indyka jest nieodłącznym elementem kalendarza z cyklu imprez mięsnych. Od paru lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na uroczystości obchodów Święta Indyka corocznie przybywają licznie nie tylko fanatycy zdrowej żywności, smacznych potraw, dobrej zabawy ale również Ci, którzy sami chcą się przekonać o walorach tego gatunku mięsa.
 
To właśnie dla nich wszystkich Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza, przy współpracy z Wójtem Gminy Iława, zorganizowała festyn, podczas którego królował indyk. Organizatorzy mieli na celu połączenie rozrywki dla całych rodzin ze wzmocnieniem ich świadomości o zaletach tego produktu i jego dobrym wpływie na organizm ludzki.

Dlatego też zadbano, aby w bogatym programie imprezy przygotowanej ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego nie zabrakło pokazów kulinarnych na najlepszą potrawę z indyka, konkursów kulinarnych, gier i zabaw dla najmłodszych z indykiem w tle, degustacji potraw oraz występów artystycznych regionalnych zespołów. Gwiazdą wieczoru był zespół FANATIC.

 

Ponadto wydarzeniu towarzyszyły wystawy firm współpracujących z producentami indyka, kiermasze, stragany, wystawy rękodzieła oraz kącik dla maluchów.
 
Z kolei w przeddzień festiwalu odbyła się konferencja na temat współczesnego drobiarstwa. W trakcie jej trwania poruszono niezwykle istotne zagadnienia jak mączka wapienna z muszli morskich w mieszankach dla drobiu będącej dodatkowym źródłem wapnia czy postrzegania Europy Wschodniej jako partnera lub konkurenta w sektorze drobiarskim.

Święto Indyka objęte zostało honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem medialnym - Twojego Portalu Gospodarz.pl
 


Tagi:
źródło: