| Autor: redakcja1

Szczęśliwa trzynastka Targów Agro-Park!

Od 29 lutego do 1 marca w Lublinie XIII edycję Targów Agro-Park odwiedziło 29 632 osób. Blisko 200 wystawców zaprezentowało ofertę nowości maszyn i urządzeń dla rolnictwa. Poza sprzętem rolniczym zwiedzający odwiedzili stoiska z nasionami, paszami, wyposażeniem budynków inwentarskich oraz stoiska ze środkami ochrony roślin i nawozami.

Szczęśliwa trzynastka Targów Agro-Park!
Ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się wykład przygotowany przez Lubelską Izbę Rolniczą dotyczący podatku VAT w rolnictwie. „Blisko trzydzieści tysięcy zwiedzających utwierdza nas w przekonaniu, że rolnicy szukają wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i chcą inwestować w rozwój swoich gospodarstw.” mówi Maciej Wituch, Dyrektor Projektu ze strony Targów Lublin. W programie pojawiły się też szkolenia przygotowane we współpracy z lubelskim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczące IRZPlus.
 
Targi Agro-Park są kierowane do rolników, właścicieli i osób zarządzających gospodarstwami rolnymi oraz do przedstawicieli firm usługowych. To najlepsze miejsce, aby z bliska zapoznać się z szeroką ofertą, poznać najnowsze technologie wykorzystywane w rolnictwie, a także uzyskać informację dotyczące dofinansowań. „Zawsze tworzymy przestrzeń dla spotkań biznesowych, ale także wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy profesjonalistami branży rolniczej, co również udało się w Lublinie.” dodaje Filip Głogowski-Kurpisz, Dyrektor wydarzenia z grupy MTP.
 
Podczas uroczystego otwarcia Targów obchodzony był jubileusz 30-lecia firmy SIPMA S.A. Dyplomy uznania od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego wręczył Wicemarszałek Michał Mulawa. W imieniu Prezydenta Miasta Lublin dyplomy i medale wręczył Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Mariusz Sagan.

 
W konkursie branżowym „Produkt Roku” Komisja Konkursowa nagrodziła następujące firmy:
 
W kategorii MASZYNY UPRAWOWE - Rozsiewacz nawozów mineralnych SIPMA RN 1000 BORYNA, firmy Sipma S.A.
 
W kategorii MASZYNY DLA HODOWLI - ciągnik John Deere 6155 M, zgłoszony przez firmę Wanicki Serwis Sp. z o.o.
 
W kategorii NASIONA, CHEMI ROLNICZA, NARZĘDZIA I USŁUGI DLA ROLNICTWA - kompaktowy polowy opryskiwacz zawieszany UF 02 AMAZONE, zgłoszony przez Kobo P.H.U. Karol Bogusiewicz.
 
Znakomicie zorganizowana impreza, która wyrasta na południowo-wschodniego lidera targów tej branży, pozwala nam już teraz zaprosić na kolejną edycję Targów Agro-Park 27-28 lutego 2021.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!