| Autor: redakcja1

Szepietowska wystawa zwierząt już za nami

W dniach 23-24 czerwca bieżącego roku w Szepietowie, w województwie podlaskim odbyła się XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, I Ogólnopolska Wystawa Drobiu oraz Dni z Doradztwem Rolniczym.

Szepietowska wystawa zwierząt już za namiOrganizatorami tego wydarzenia był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaski Urząd Wojewódzki, Województwo Podlaskie – Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polski Związek Hodowców Bydła i Producentów Bydła Mięsnego w Warszawie, Podlaski Związek Hodowców Trzody Chlewnej „Polsus” w Warszawie, Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Białymstoku, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Polski Związek Zrzeszeń, Hodowców i Producentów Drobiu, Podlaska Izba Rolnicza, Starosta Wysokomazowiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Szepietowo oraz Stacja Hodowli i Unasienniania Zwierząt sp. z o.o.
 
Gościem tegorocznej edycji wystawy był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który korzystając z okazji wręczył odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”.
 
Spośród wszystkich zaprezentowanych okazów z poszczególnych gatunków zwierząt, wyłoniono łącznie 10 superczempionów, 37 czempionów oraz 53 wiceczempionów. Poza tym odbył się konkurs „Młodych Hodowców”, w czasie którego 21 dzieci dumnie prezentowało swoje cieliczki. Zadanie nie było wcale łatwe, a poziom wyrównany, przez co jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników jednakowo.
 
Oczywiście w trakcie trwania wystawy każdy ze zwiedzających mógł przy okazji wziąć udział w seminariach poruszających takie zagadnienia, jak „Ochrona zdrowia bydła mlecznego” czy „Problemy polskiego owczarstwa”. Ponadto uczestnicy tego wydarzenia mogli zapytać, poradzić się lub rozwiać swoje wątpliwości podczas rozmów z przedstawicielami poszczególnych instytucji.
 
To wydarzenie było również doskonałą okazją do zapoznania się z bezpieczną obsługą prasy zwijającej, a także do obejrzenia pokazu technicznego tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego. Można było też zobaczyć jak prawidłowo skorygować racice oraz zwiedzić poletka doświadczalne na których rosły różne odmiany roślin uprawowych.
 
Nie obyło się bez licznych konkursów, w trakcie których m.in. wybrano „Hit Wystawy”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko” oraz „Hit Publiczności”.
 
Całość wydarzenia uświetniały występy zespołów artystycznych oraz promocja wołowiny, baraniny, koniny i drobiu.
 
Na fotorelację zapraszamy już wkrótce.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!