| Autor: redakcja6

Targi AGRO-PARK 2013 w Lublinie - podsumowanie

W dniach 26 i 27 października 2013 roku na terenach Targów Lublin przy ulicy Dworcowej odbyła się już druga odsłona imprezy rolniczej AGRO-PARK zorganizowanej przy współpracy Targów Lublin i Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Podczas jesiennej edycji targów rolniczych w Lublinie, odbywających się pod hasłem „Nowoczesność i profesjonalizm”, na dwóch halach wystawowych o łącznej powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, swoją ofertę produktową zaprezentowało ponad 170 wystawców z Polski i zagranicy, m.in. z Austrii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Turcji i Włoch. Warto podkreślić, iż wśród nich znalazło się blisko 50 firm, które po raz pierwszy pojawiły się na tej imprezie.

Agro-Park 2013
(kliknij, aby powiększyć)
 
Dzięki temu, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, każdy ze zwiedzających mógł zapoznać się z bogatą ofertą maszyn rolniczych niezbędnych w uprawie, a także maszyn i urządzeń przeznaczonych do hodowli oraz sprzętów sadowniczych. Zdaniem Dyrektora Projektu – Łukasza Rachubińskiego - AGRO-PARK to naprawdę spore wydarzenie we Wschodniej Polsce jeśli chodzi o rynek maszyn rolniczych. Potwierdza to przede wszystkim niebywała liczba zwiedzających, która w tym roku przekroczyła 14 tys. osób.-

AGRI-PARK Lublin 2013AGRO-PARK 2013Agro-Park Lublin 2013
(kliknij, aby powiększyć)
 
Podczas wystawy nie zabrakło także interesujących wykładów branżowych poprowadzonych przez wybitnych naukowców. W pierwszym dniu prelekcję z zakresu hodowli bydła mlecznego wygłosił prof. Zygmunt Kowalski, kierownik Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie, przybliżając wszystkim zainteresowanym ile kosztują błędy żywieniowe w produkcji bydła oraz jak ich uniknąć. Natomiast niedzielne spotkanie poprowadzone przez prof. Witolda Grzebisza – kierownika Katedry Chemii Rolnej uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, poświęcone zostało produkcji roślinnej, zwłaszcza sposobom nawożenia zbóż i rzepaku.
 
W trakcie trwania eventu został także rozstrzygnięty konkurs  pod nazwą: „Rolnik Lubelszczyzny”, podczas którego uhonorowano najlepszych gospodarzy regionu. W kategorii za najlepsze gospodarstwo ekologiczne nagrodę oraz uznanie publiczności otrzymali Państwo Izabela i Krzysztof Soska z Elżbietowa w powiecie lubartowskim. Z kolei w przypadku produkcji roślinnej, zaszczytne pierwsze miejsce przypadło Państwu Zielonka ze Stróży w gminie Kraśnik. Natomiast p. Artur i Anna Kania z Łazisk otrzymali wyróżnienie za uprawę owoców. A najlepszym hodowcą trzody chlewnej okazał się Pan Zenon Kwit z Borysowa w gminie Żnin, natomiast bydła - p. Leszek Kajda z Dworni w gminie Wola Mysłowska.
 
Poznaliśmy także zwycięzców ostatniej już w tym roku edycji turnieju „Precyzyjny Gospodarz”, czytaj więcej o konkursie.
 
Wszystkich, którzy nie mieli okazji przybyć na doskonale wyposażone hale targowe w Lublinie i wciąć osobiście udział w ekspozycji zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, którą znajdziecie poniżej. Przygotowaliśmy też dla Was materiał video, podsumowywujący Targi AGRO-PARK 2013. O tegorocznej imprezie opowiedziała Prezes Zarządu Krystyna Węclewicz-Grajek (patrz wyżej).

Głównym Patronem Internetowym Targów AGRO-PARK 2013 był Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl


Tagi:
źródło: