Łódzka FERMA zbliża się wielkimi krokami

W dniach od 17 do 19 lutego w Łodzi, odbędą się XVII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XX Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu. Miejscem spotkania specjalistów produkcji zwierzęcej będzie Hala EXPO i MOSiR.

Łódzka FERMA zbliża się wielkimi krokami
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Targi Ferma 2017


Łódź po raz kolejny będzie gospodarzem Targów FERMA. Organizatorem całego wydarzenia jest firma DLG AgroFood, która czynnie wspiera polską gospodarkę rolną oraz żywnościową. FERMA zrzesza kilkaset tysięcy wystawców z całego kraju i zza granicy. Na Targach nie zabraknie również potrzebnych akcesoriów do chowu i hodowli zwierząt, m.in. pasz, leków i preparatów weterynaryjnych, a także maszyn do zbioru i konserwacji pasz czy ciągników rolniczych.
 
Nieodłącznym elementem corocznych wystaw jest urozmaicony plan wydarzeń, bogaty w liczne konferencje naukowo-techniczne. W tym roku, hodowcy bydła będą mogli usłyszeć m.in. o możliwości żywienia zwierząt bez ingerencji genetycznie zmodyfikowanej paszy, o zarządzaniu produkcją mleka czy OPU/IVF jako nowej metodzie w hodowli bydła. Z kolei dla producentów trzody, przygotowano wystąpienia podejmujące tematy produkcji prosiąt czy zwalczaniu ASF. Również hodowcy drobiu, znajdą coś dla siebie, słuchając wykładów o innowacyjnych metodach produkcji drobiu, a także aktualnej sytuacji na rynku drobiu.
 
Ponadto, podczas Targów FERMA 2017 odbywać się będą debaty, poruszające istotne kwestie dla każdego hodowcy, tj. „Pasze genetycznie modyfikowane (GM) – fakty i mity”,  „Kierunki zmian w produkcji trzody chlewnej w Polsce i na świecie” czy też „Dwadzieścia lat doświadczeń towarowego producenta trzody chlewnej w Polsce”. Łącznie, podczas trzydniowych Targów FERMA, zostanie wygłoszonych około 50 referatów, moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie cenionych prof. Z. Kowalskiego, prof. Z. Pejsaka czy prof. J. Jaśkowskiego.

Zobacz co działo się podczas Targów FERMA 2016.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: