Rekordowe Targi FERMA w Łodzi

W dniach 19-21 lutego 2016 roku w Łodzi, w halach EXPO oraz sąsiadującej z nią MOSiR odbyły się Międzynarodowe Targi FERMA. Impreza przyciągnęła 30 000 fachowców produkcji zwierzęcej z całej Polski.

Rekordowe Targi FERMA w Łodzi
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Targi Ferma 2016

Podczas FERMY 255 wystawców z 12 państw zaprezentowało bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki. W obu halach prezentowano maszyny do obsługi gospodarstw. Również nasze stoisko było tłumnie odwiedzane, a konkurs „Zbiornik Gospodarza” cieszył się sporym zainteresowaniem rolników. Dziękujemy wszystkim przybyłym za przekazane opinie, sugestie oraz rozmowę.

-  Jeżeli chodzi o wystawców, jest to rekordowa ferma, 255 wystawców z 12 państw, więc impreza międzynarodowa i pod względem ilości wystawców, tak jak mówię największa w historii. Oceniamy, że targi zwiedziło podobnie jak w zeszłym roku około 30 tysięcy osób przez trzy dni ich trwania od piątku. Ponad 50 wykładów, 4 bardzo ważne debaty: jedna dotycząca mleka, druga bardzo trudnej sytuacji na rynku trzody chlewnej, trzecia odnośnie wołowiny, no i czwarta z udziałem pani wiceminister rolnictwa Ewy Lech dotycząca PROW-u na lata 2016-2020 - powiedział w rozmowie z Gospodarz.tv Mariusz Jabłoński - Kierownik Targów Ferma DLG AgroFood Sp. z o. o.

(kliknij, aby powiększyć)


Podczas konferencji naukowo-technicznej wygłoszono 53 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków. Odbyły się 4 debaty poruszające tematy istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „Okiełznać chwiejny rynek mleka – jak zarządzać produkcją mleka?‘’ z udziałem m.in reprezentantki European Dairy Farmers (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Mleka) panią Steffi Wille-Sonk. Druga: „Tucz kontraktowy, czy pomoże w odbudowie produkcji świń w Polsce? Trzecia, w której uczestniczyła Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podsekretarz Stanu Ewa Lech: „Wspólna Polityka Rolna – rolnictwo dziś i jutro’’ i wreszcie „Polska wołowina – perspektywy rozwoju“.


E. Lech: Trwają prace nad ułatwieniem sprzedaży żywności przez rolników

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: