| Autor: redakcja1

Targi Rolne w Starym Polu

Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w XXIII Żuławskich Targach Rolnych oraz XVII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, które odbyły się 18 i 19 czerwca br. w Starym Polu.

Targi Rolne w Starym Polu
Tegoroczne targi zgromadziły ponad 500 wystawców, przede wszystkim producentów maszyn i urządzeń rolniczych, środków do produkcji rolnej, a także przedstawicieli świata nauki, przedsiębiorców i doradców – zarówno w zakresie produkcji rolnej i hodowli, jak i bankowości czy ubezpieczeń. Liczba zwiedzających targi szacowana jest na blisko 50  tys. osób.
 
Tak duże zainteresowanie targami ze strony zarówno wystawców, jak i zwiedzających spowodowane jest tym, że organizowane są one w samym sercu Żuław, które znane są z bardzo wysokiego poziomu produkcji rolnej. Rolnicy wykorzystują tu najnowocześniejsze technologie produkcji i wciąż poszukują nowych, innowacyjnych rozwiązań dla swoich gospodarstw.
 
W ramach wystawy zwierząt zaprezentowane zostały najlepsze sztuki hodowlane trzody chlewnej z Pomorza, Warmii i Mazur. Po raz pierwszy zorganizowany został także Krajowy Czempionat Koni Sztumskich. Konie zimnokrwiste w typie sztumskim są lokalną rasą silnie związaną z Powiślem i Żuławami.
 
Wiceminister Zarudzki dokonał uroczystego otwarcia targów. W swoim wystąpieniu przy tej okazji zapewnił o staraniach MRiRW, zmierzających do rozwiązania najpilniejszych problemów rolników, szczególnie producentów mleka i wieprzowiny. Następnie wręczył odznaczenia resortowe „Zasłużony dla rolnictwa” oraz puchary dla zwycięzców konkursów targowych.
 
Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wziął także udział w spotkaniu hodowców zwierząt, prezentowanych na XVII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Podziękował im za trud włożony w rozwój pomorskiej i krajowej hodowli zwierząt oraz pogratulował niezwykłych osiągnięć w tej dziedzinie. Zdobywcy czempionatów wystawy w grupie loszek, knurków, klaczy i ogierów otrzymali z rąk wiceministra Zarudzkiego dyplomy i statuetki Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!