| Autor: redakcja6

Targi Rolno-Przemysłowe ROLEXPO 2013 - podsumowanie

W dniach od 31 sierpnia do 1 września 2013 na terenie błoń miasta Sochaczew miały miejsce I Targi Rolno-Przemysłowe ROLEXPO.

Targi Rolno-Przemysłowe ROLEXPO 2013 - podsumowanieW miniony weekend na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie zadebiutowały Targi Rolno-Przemysłowe ROLEXPO. Pierwsza edycja zorganizowana przez MURATOR Expo, została objęta honorowym patronatem najważniejszych instytucji państwowych zajmujących się tematyką rolną: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, a także Starosty Powiatu Sochaczewskiego, Burmistrza Miasta Sochaczew, Wicemarszałka Sejmu Eugeniusza Grzeszczaka, Prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej oraz Prezesa Izby Gospodarczej Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Cepelia”.
 
Premierowa edycja targów ROLEXPO skupiła w sobie blisko 80 wystawców. Odwiedzający mogli obejrzeć maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej, nawozy, środki ochrony, produkty z branży ogrodniczej i warzywnej. Wśród wystawców znaleźli się także przedstawiciele branży budowlanej i transportowej. Integralną część imprezy stanowiły również organizacje i instytucje związane z obsługą rolnictwa oraz stowarzyszenia producentów i związki branżowe. Ponadto do dyspozycji odwiedzających oddane zostały punkty informacyjne Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, KRUS-u i ODR-u.

(kliknij, aby powiększyć)
 
Istotnym elementem imprezy były wykłady poświęcone tematyce rolnej i przemysłowej. Wśród prezentowanych zagadnień znalazły się tematy dotyczące wsparcia obszarów wiejskich w latach 2014-2020, oszczędności energii, systemów solarnych, projektów domów, budynków inwentarskich, gospodarczych i usługowych, oraz działań promocyjnych ARR. Niezwykle interesujący był wykład poświęcony „sposobom zarządzania i oszczędzania paliwa w sposób tradycyjny i przez Internet” poprowadzony przez Marcina Janaszkiewicza, przedstawiciela firmy PetroConsulting Sp. z o.o. Zainteresowani uzyskali fachową poradę dotyczącą użytkowania systemów wydawania paliw w gospodarstwie. Dowiedzieli się również, dlaczego posiadanie własnego systemu pozwala zminimalizować koszty, zużycie paliw oraz ich kradzieże.
 

Targi Rolno-Przemysłowe były pierwszą tego typy imprezą zorganizowaną w Sochaczewie dla gospodarzy, przedsiębiorców i wystawców i być może z tego względu nie spełniły do końca oczekiwań najbardziej wymagających obserwatorów. Mamy jednak nadzieję, iż z roku na rok każda ze struktur organizacyjnych rozwinie się na tyle, że targi ROLEXPO staną się perfekcyjnie funkcjonującą platformą służącą nawiązywaniu kontaktów między gospodarzami, producentami oraz usługodawcami.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z targów ROLEXPO, którą znajdziecie poniżej.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!