| Autor: redakcja6

VI Międzynarodowe Targi Tulipanów

W długi weekend majowy, w dniach od 1 do 4 maja 2014 roku w miejscowości Chrzypsko Wielkie w województwie wielkopolskim odbędą się po raz VI Międzynarodowe Targi Tulipanów. Organizatorzy już teraz zapraszają na to niecodzienne wydarzenie.

Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
Po raz drugi patronat nad Międzynarodowymi Targami Tulipanów obejmie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a swoją obecnością zaszczyci wicemister rolnictwa – dr Zofia Szalczyk. Warto jednak zaznaczyić, iż całe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie zaangażowanie pana Bogdana Królika – największego w Polsce producenta roślin cebulkowych. Hurtownia ogrodnicza pana Bogdana działa od 1997 roku, natomiast po raz szósty na jej terenie odbędą się Międzynarodowe Targi Tulipanów.
 
Międzynarodowe Targi są przedsięwzięciem, z którego korzysta nie tylko lokalna ludność, czekająca corocznie z niecierpliwością na to wydarzenie, ale także przedsiębiorcy i sklepikarze oraz zwiedzający z całej Polski i świata. Impreza ma charakter zarówno kulturalny jak i biznesowy, a w ubieglym roku brało w niej udział aż 30 tys. osób!
 
Tegorocznym targom towarzyszyć będzie szereg wydarzeń kulturalnych, niemniej jednak to tulipany będą główną atrakcją podczas czterech dni wystawy. Zdaniem pana Bogdana, ze względu na wcześniejszą wegetację w tym roku będzie można podziwiać późniejsze odmiany tych kwiatów.

(kliknij, aby powiększyć)

Istotnym punktem programu będzie chrzest nowej odmiany tulipana pod nazwą „Leszek Miller”. Jak podkreśla pan Królik, - kwiat, który będzie miał swoją premierę otwiera nową gamę tulipanów (premierów), które bedą w przyszłości chrzczone. Jak wiemy gala prezydentów powoli się kończy. Poczyniliśmy zatem wszelkie starania administracyjne i legislacyjne, aby nadać w przyszłym roku imię nowemu tulipanowi „Bronisław Komorowski”. W tym roku zaproszenie do nadania imienia przyjął pan Leszek Miller.-
 
Pod czas targów z udziałem gości specjalnych odbędzie się także wręczenie Pucharu Polski Strong Man 2014 oraz Grand Prix Tulipanów w skokach przez przeszkody – konkurs jeździecki. Ponadto wszyscy przybyli będą mogli wziąć udział w referatach polowych oraz szeregu imprez kulturalnych i rozrywkowych takich jak: biesiada z zespołem „Hanys Bynd”, występy grupy tanecznej „Wisienki”, zespołu muzycznego 'Jurad”. Będzie także okazja do spotkania z Robertem Burneika, zawodnikiem MMA, który uświetni to wydarzenie występem kulturystycznym. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych i osobach niepełnosprawnych, dla których przewidzieli warsztaty i bloki imprez.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Przejdź na następną stronę, aby zobaczyc szczegółowy plan Targów...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!