Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
VI Ogólnopolskie Forum Grup Producentów Rolnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 7-8 października 2016 roku w Warszawie odbyło się VI Ogólnopolskie Forum Grup...

W dniach 7-8 października 2016 roku w Warszawie odbyło się VI Ogólnopolskie Forum Grup Producentów Rolnych. Organizatorami tego wydarzenia byli Bank BGŻ BNP Paribas i Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza.
Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


VI Ogólnopolskie Forum Grup Producentów Rolnych
 
Oficjalnego powitania wszystkich zgromadzonych dokonała Krystyna Ziejewska prezes Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza oraz Tomasz Bogus prezes Banku BGŻ BNP Paribas. Następnie przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego przedstawili obowiązki grup związane ze zmianą ustawy. Z kolei specjaliści Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowali o zasadach wsparcia dla nowych Grup Producentów Rolnych w ramach PROW 2014-2020.
 
Już po raz VI odbyło się Forum Grup Producentów Rolnych, które każdego roku cieszy się dużym powodzeniem. Jak pokazują liczby przyjeżdżają nie tylko grupy, które już działają od 6, 7 i 10 lat, ale ciągle pojawiają się też nowe grupy.
 
- Dla nas jest to bardzo dobra wiadomość bo okazuje się, że są jednak grupy, które funkcjonują już po okresie dotowania i ciągle są nowe grupy, które widzą szansę do siebie w wspólnym działaniu. My jako Krajowy Związek oprócz tematów, które poruszaliśmy na Forum chcielibyśmy zaprosić wszystkie Grupy Producentów Rolnych do współpracy z nami, a trzeba pamiętać, że zajmujemy się problemami branżowymi – podaje Krystyna Ziejewska prezes Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza.
 
W bieżącym roku problemy, które najczęściej występują w grupach są związane z nowelizacją ustawy o Grupach Producentów Rolnych.
 
- Do 18 grudnia grupy muszą dostosować się do warunków nowej ustawy i oprócz tego, że muszą poprawić, zmienić swoje akty założycielskie, czyli umowy spółki w przypadku spółek i status w przypadku spółdzielni, to muszą zweryfikować, czy mają wśród swoich członków podmioty powiązane kapitałowo, bo to również trzeba zmienić i następny problem. To jest problem zweryfikowania, czy na pewno wszyscy członkowie sprzedają minimum 80% swojej produkcji do grupy. Jeśli to 80% nie zostanie utrzymane od każdego członka w każdym roku grupy to dyrektor działu terenowego Agencji Rynku Rolnego, czyli organu, który prowadzi rejestr grup, będzie miał obowiązek taką grupę z rejestru wykreślić, ponieważ nie spełnia ona i jej członkowie warunków ustawy – informuje Karolina Reńska prawnik Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza.


Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"


źródło:Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +3 pkt. razem głosów: 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl