| Autor: redakcja1

VIII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie – podsumowanie

W dniach 28-29 czerwca 2014 roku w Szepietowie k/Wysokiego Mazowieckiego na Podlasiu, odbyła się VIII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego oraz XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym.

VIII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie – podsumowanieJedna z najważniejszych imprez w branży rolniczej przyciągnęła uwagę licznych zwiedzających. Jak każdego roku, tak i tym razem, charakteryzowała się niesamowitą frekwencją, wysoką liczbą wystawców oraz wspaniałą atmosferą.

- Tegoroczna wystawa była bardzo duża, ponieważ stała się taką multiwystawą. Mieliśmy XXI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych, VIII Ogólnopolską Wystawę Bydła Hodowlanego oraz II Krajową Wystawę Królików Rasowych jak i też poraz pierwszy zaprezentowała się Podlaska Szkoła Młodych Hodowców - zaznaczył Jan Zalewski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

 
Ekspozycja znalazła swoje miejsce na AGROARENIE Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i odbyła się pod honorowym patronatem: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Prezesa Agencji Rynku Rolnego, Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych. Natomiast patronat nad wystawą objął Prezes Krajowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 
Podczas wystawy zaprezentowano również najnowsze rozwiązania technologiczne dla rolnictwa. Producenci oferowali swoje produkty z zakresu maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych oraz pasz, nawozów i finansów. Każdy ze zwiedzających miał możliwość nie tylko obejrzenia z bliska interesującej go maszyny, ale również mógł zaciągnąć fachowej porady dotyczącej użytkowania i specyfikacji prezentowanych produktów.

(Kliknij, aby powiększyć)

- Mamy też bardzo dużo gości zagranicznych z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Kazachstanu. Jest też delegacja, która uczestniczyła w bloku edukacyjnym. Są zainteresowani współpracą w zakresie rolnictwa, przetwórstwa rolno-spożywczego. Mamy też gości z Francji, Hiszpanii. Także w sensie uczestnictwa jest to też taka wystawa międzynarodowa - podkreśla Zalewski.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!