| Autor: redakcja1

VIII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi

W dniach 14-15 września w Ostrzeszowie odbyła się już ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi. Głównym Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie "Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania".

VIII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z GęsiHonorowy patronat nad festiwalem sprawowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezes Agencji Rynku Rolnego. Z kolei patronem medialnym tego wydarzenia był Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl
 
Na wszystkich, którzy zdecydowali się przybyć do Ostrzeszowa czekała degustacja specjalnie przygotowanych tradycyjnych potraw i pasztetów z gęsi, a także wędlin, serów, miodów i nalewek. Ponadto można było wziąć udział w Kiermaszu Produktów Tradycyjnych i Kulinarnych oraz zobaczyć jak gotują VIP-y, czy śledzić potyczki drużyn szkolnych pod bacznym okiem Sebastiana Gołębiewskiego.

W takcie trwania imprezy nastąpiło uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Aleji Gwiazd Sztuki Kulinarnej. Tym razem do zasłużonych dołączył Wojciech Modest Amaro.
 
Poza tym istotnym punktem Festiwalu był wybór najlepszego pasztetu oraz potrawy z gęsi co, z uwagi na wysokie walory smakowe potraw, okazało się być nie lada wyczynem. W przypadku pasztetu oceniano przede wszystkim jego smak, wygląd na przekroju oraz prezentację stoiska. Natomiast potrawy z gęsiny otrzymywały punkty za smak i prezentacje stoiska.

(Kliknij, aby powiększyć)
 
Poza konsumpcją potraw z gęsi i pasztetów, dla wszystkich przybyłych przygotowano wiele rozmaitych atrakcji. Całość imprezy uświetniła Ostrzeszowska KULINARIADA, którą poprowadził Karol Strasburger. Natomiast gwiazdą wieczoru był zespół ABBA IMITATION.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!