| Autor: mikolaj

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze Agromarsz 2013

Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia br. w Centrum Edukacyjno-Wystawowego w Marszewie k. Pleszewa w powiecie pleszewskim odbędą się Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ 2013, na które zaprasza Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W Marszewie spodziewanych jest ok. 150 wystawców, z którymi będzie można się spotkać od godziny 9 do 16.

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze Agromarsz 2013

W AGROMARSZ 2013 znajduje się szeroka oferta środków produkcji, w tym nawozów, materiału siewnego roślin rolniczych i warzyw, sadzeniaków ziemniaka, pasz i komponentów paszowych, a także usług dla produkcji zwierzęcej, opakowań, siatek i folii rolniczych, w tym folii do bel i kiszonkarskich, a także urządzeń pakujących. Mocno zróżnicowana i obszerna będzie gama produktów mechanizacyjnych, m.in. ciągniki rolnicze i ogrodnicze, sprzęt uprawowy i pielęgnacyjny, opryskiwacze rolnicze i sadownicze, ładowarki teleskopowe, ładowacze i wózki widłowe, przyczepy rolnicze o ładowności powyżej 10 ton oraz oferta samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Dużą mechanizację uzupełnią pilarki, kosiarki i sprzęt do pielęgnacji ogrodów oraz profesjonalne urządzenia myjąco-czyszczące znanych producentów, a także oferta firm zajmujących się serwisem, regeneracją podzespołów oraz pojazdami o specjalnym przeznaczeniu i zbiornikami na paliwa płynne.

Podczas AGROMARSZ 2012 dużym zainteresowaniem cieszyły się hale na bale, które będzie można ponownie zobaczyć podczas tegorocznych targów. Wyodrębniony blok będą stanowiły oferty firm prezentujących materiały budowlane oraz rozwiązania oszczędzające środowisko naturalne i redukujące zużycie energii elektrycznej w domu i obiektach produkcyjnych. Tu wystawcy zaproponują przydomowe oczyszczalnie ścieków, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, a także rozwiązania dla „inteligentnych domów” i recykling odpadów.


Stoiska informacyjno-konsultacyjne przygotują Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolska Izba Rolnicza, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. WODR położy w tym dniu nacisk przede wszystkim na konsultacje indywidualne dla zainteresowanych środkami z PROW 2007-2013 przeznaczonymi na modernizację gospodarstw, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz programy rolnośrodowiskowe. Odwiedzający stoisko WODR będą mogli, m.in. zapisać się do bazy klientów, aby mieć dostęp elektroniczny do informacji o organizowanych przez Ośrodek szkoleniach, konferencjach, kursach, targach czy korzystać z systemu e-porada. Specjaliści branżowi i doradcy z Zespołu Doradczego w powiecie pleszewskim będą udzielali porad z zakresu technologii produkcji, ogrodnictwa, budownictwa inwentarskiego, ekonomiki rolnictwa, ekologii i ochrony środowiska oraz szeroko rozumianego rozwoju obszarów wiejskich.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!