| Autor: redakcja1

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ 2014 - podsumowanie

W dniu 6 kwietnia 2013 roku w Centrum Edukacyjno-Wystawowym w Marszewie koło Pleszewa, w powiecie pleszewskim odbyły się Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ 2014.

Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Głównym organizatorem Wiosennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ 2014 był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Natomiast honorowym patronem imprezy był Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, a patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawował m.in. Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl.
 
Wśród przybyłych gości znalazł się poseł na Sejm i Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej - Piotr Walkowski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak, starosta powiatu pleszewskiego - Michał Karalus, starosta powiatu jarocińskiego - Mikołaj Szymczak, starosta powiatu kaliskiego – Krzysztof Nosal, Poseł do PE - Andrzej Grzyb, Poseł do PE – Agnieszka Walczak, Przewodniczący Rady Powiatowej WIR - Olgierd Wajsnis, Wójt Gminy Czermin - Sławomir Spychaj, Przewodniczący Rady Gminy Czermin - Robert Mikołajczak, Wójt Gminy Kotlin - Mirosław Paterczyk, zastępca dyrektora oddziału ARiMR - Rafał Klimek, a wszystkich powitał Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego - Ryszard Jaworski.
 
W Marszewie pojawiło się 150 firm z całej Polski, w związku z czym, przybyli mieli okazję do zapoznania się z aktualną ofertą środków produkcji jak: nawozy, materiał siewny, sadzeniaki ziemniaków, pasze i dodatki paszowe. Nie zabrakło również opakowań, siatek i folii rolniczych, jak folii do bel i kiszonkarskich, a także maszyn pakujących. Oczywiście pojawiły się liczne maszyny niezbędne przy uprawach roślin i hodowli zwierząt, jak choćby ciągniki, opryskiwacze, ładowarki teleskopowe, ładowacze czołowe, wózki widłowe, a także przyczepy rolnicze. Ponadto, można było zapoznać się z szeroką gamą sprzętu uprawowego i pielęgnacyjnego jak pilarki, kosiarki, urządzenia myjąco-czyszczące, materiały budowlane i wykończeniowe czy też przydomowe oczyszczalnie ścieków.

AGROMARSZ 2014AGROMARSZ 2014 Zetor
Kliknij, aby powiększyć
 
- Powiat pleszewski jest znany z wyrobów kotlarskich, pieców na tradycyjny opał. Producenci i sprzedawcy są również obecni, ale jest to właściwie takie przypomnienie przed kolejnym sezonem i chodzi o to by nie dać zapomnieć o sobie – podkreśla Wiesława Witaszak, Kierownik Centrum Edukacyjno-Wystawowego w Marszewie.

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!