| Autor: redakcja3

Wystawcy Opolagry wspierają poszkodowanego rolnika

W niedzielę, 17 czerwca 2013, organizator Opolagry, firma DLG AgroFood wręczyła Panu Ryszardowi Żłobickiemu – poszkodowanemu w wyniku wypadku w gospodarstwie – 35 000 zł dopłaty do protezy.

Wystawcy Opolagry wspierają poszkodowanego rolnika

Z opłaconych przez wystawców metrów powierzchni wynajmowanej na wystawie Opolagra 2013, organizator postanowił z okazji 10-lecia i rozwoju wystawy, podzielić się z rolnikiem poszkodowanym w wypadku w gospodarstwie rolnym. Przy współpracy z KRUS Opole niezależna komisja zbadała przypadki wypadków w rolnictwie w regionie i wytypowała przypadek najbardziej zasługujący na wsparcie.

11 listopada 2012 Pan Ryszard Żłobicki, z Nasiedla obok Kietrza miał wyjechać w pole i na podwórzu przygotowywał kombajn buraczany, który poprzedniego dnia miał awarię osłony wyrzutnika korzeni przy przekładni napędowej. Po naprawie rolnik obserwował pracę kombajnu, stojąc na nim, a podczas schodzenia z maszyny został pochwycony za nogawkę i została ona nawinięta na oś napędową. W ten sposób pan Ryszard stracił podudzie prawej nogi. Obecnie podlega rehabilitacji i nie pracuje na gospodarstwie. W szpitalu w Korfantowie wykonana zostanie proteza zastępcza.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!