| Autor: mikolaj

X wystawa rolnicza OPOLAGRA 2013 w Kamieniu Śląskim - zapowiedź

W dniach 14-16 czerwca od godziny 9 do 18 w Kamieniu Śląskim, w gminie Gogolin k/Opola, odbędzie się X edycja wystawy rolniczej OPOLAGRA 2013.

X wystawa rolnicza OPOLAGRA 2013 w Kamieniu Śląskim - zapowiedź

Wystawa stanowi platformę dla nowoczesnej techniki rolniczej oraz należy do najważniejszych wystaw w Polsce południowej. Organizatorzy targów, firma DLG AgroFood, modernizują i rozwijają coroczny program imprezy. Zadaniem wystawy rolniczej jest zapoznanie gospodarzy z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi związanymi z ich profesją. Na Opolagrze każdy może nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również samodzielnie przetestować każdą z osobna na ponad 20 torach. Do tego, podczas trzech dni, w jednym miejscu, prezentowane są maszyny wszystkich światowych marek – wśród nich, obok najnowocześniejszych ciągników: agregaty uprawowe, opryskiwacze, sieczkarnie, prasy rolujące itd. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.

Stałą atrakcją imprezy w Kamieniu Śląskim jest wystawa zwierząt, na której ringu prezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego. Najpiękniejsze sztuki można nabyć podczas aukcji. Odbędzie się tu również konkurs młodego hodowcy i szkolenie na temat prawidłowej korekcji racic.

Pobierz pełen program Wystawy OPOLAGRA 2013


Jak co roku, stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego wraz z Lokalną Grupą Rybacką “Opolszczyzna", przygotują do degustacji wyroby z wyśmienitego opolskiego karpia.

Opolagra jest także okazją do uzyskania informacji –  tak cennych w jakże dynamicznym świecie współczesnego rolnictwa. Wystawcy, organizacje, media i rolnicy dzielą się wiedzą i doświadczeniami w ramach dyskusji, debat i warsztatów. Wśród tegorocznych tematów znajdą się: białkowe żywienie krów, konsolidacja grup producenckich, panel na temat maszyn używanych oraz warsztaty poświęcone oszczędności paliwa. Na polu odbędą się warsztaty z zastosowania technologii GPS przy oprysku.

Z kolei w sektorze Dom i ogród można będzie nabyć produkty lokalnych producentów, skosztować regionalnych potraw, tutaj również przygotowany zostanie plac zabaw dla dzieci.

Opolagra odbywa się niedaleko Opola w dobrze rozwiniętym pod względem rolniczym miejscu ze sporą liczbą inwestorów, dobrej infrastrukturze oraz z optymalnym dojazdem (połączenie z autostradą). Opolagra znajduje się niedaleko granicy z Czechami oraz Niemcami, co gwarantuję międzynarodowy charakter imprezy. Jak informują organizatorzy aż 80% zwiedzających dojeżdża z miejscowości oddalonych o ponad 50 km od Wystawy. W ubiegłym roku w ciągu trzech dni Opolagrę odwiedziło 44 000 osób, a liczba wystawców po raz pierwszy przekroczyła 350 podmiotów.  W tym roku zgłosiło się już 350 firm, spodziewanych jest ponad 40 000 zwiedzających.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!