| Autor: redakcja1

XII Święto Gęsi w Biskupcu

Dnia 19 lipca 2015 roku na cześć mięsa gęsiego w Biskupcu odbędzie się kolejne z cyklu imprez mięsnych - Święto Gęsi.

XII Święto Gęsi w Biskupcu

Święto Gęsi w Biskupcu

Święto Gęsi jest nieodłącznym elementem kalendarza z cyklu imprez mięsnych. Od 12 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na uroczystości obchodów Święta Gęsi corocznie przybywają licznie nie tylko fanatycy zdrowej żywności, smacznych potraw, dobrej zabawy ale również Ci, którzy sami chcą się przekonać o walorach tego gatunku mięsa.
 

To właśnie dla nich wszystkich Iławskie Stowarzyszenie, przy współpracy z Urzędem Gminy Biskupiec, organizuje festyn, podczas którego królować będzie gęś. Organizatorzy mają na celu połączenie rozrywki dla całych rodzin ze wzmocnieniem ich świadomości o zaletach tego produktu i jego dobrym wpływie na organizm ludzki.

W tym celu zadbano, aby w bogatym programie imprezy przygotowanej ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego nie zabrakło pokazów kulinarnych na najlepszą potrawę z gęsi, konkursów kulinarnych, gier i zabaw dla najmłodszych z gęsią w tle, degustacji potraw oraz występów artystycznych regionalnych zespołów. Gwiazdami wieczoru będą Norbi i Ivan Komarenko.

Ponadto wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy firm współpracujących z producentami gęsi, kiermasze, stragany, wystawy rękodzieła oraz kącik dla maluchów.

W przeddzień festiwalu, a więc w dniu 18 lipca 2015 roku odbędzie się konferencja na temat walorów mięsa gęsiego oraz systemy jakości, podczas której zostaną poruszone takie zagadnienia jak walory i wartości gęsiny czy sytuacja na rynku mięsa drobiowego.

Święto Gęsi objęte zostało honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem medialnym - Portalu Gospodarz.pl.

Obejrzyj relację z XI Święta Gęsi w Biskupcu


Przejdź na następną stronę by zobaczyć plan konferencji i plakat imprezy...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!