Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
XII Święto Gęsi w Biskupcu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 19 lipca 2015 roku na cześć mięsa gęsiego w Biskupcu odbędzie się kolejne z cyklu...

Dnia 19 lipca 2015 roku na cześć mięsa gęsiego w Biskupcu odbędzie się kolejne z cyklu imprez mięsnych - Święto Gęsi.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Święto Gęsi w Biskupcu

Święto Gęsi jest nieodłącznym elementem kalendarza z cyklu imprez mięsnych. Od 12 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na uroczystości obchodów Święta Gęsi corocznie przybywają licznie nie tylko fanatycy zdrowej żywności, smacznych potraw, dobrej zabawy ale również Ci, którzy sami chcą się przekonać o walorach tego gatunku mięsa.
 

To właśnie dla nich wszystkich Iławskie Stowarzyszenie, przy współpracy z Urzędem Gminy Biskupiec, organizuje festyn, podczas którego królować będzie gęś. Organizatorzy mają na celu połączenie rozrywki dla całych rodzin ze wzmocnieniem ich świadomości o zaletach tego produktu i jego dobrym wpływie na organizm ludzki.

W tym celu zadbano, aby w bogatym programie imprezy przygotowanej ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego nie zabrakło pokazów kulinarnych na najlepszą potrawę z gęsi, konkursów kulinarnych, gier i zabaw dla najmłodszych z gęsią w tle, degustacji potraw oraz występów artystycznych regionalnych zespołów. Gwiazdami wieczoru będą Norbi i Ivan Komarenko.

Ponadto wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy firm współpracujących z producentami gęsi, kiermasze, stragany, wystawy rękodzieła oraz kącik dla maluchów.

W przeddzień festiwalu, a więc w dniu 18 lipca 2015 roku odbędzie się konferencja na temat walorów mięsa gęsiego oraz systemy jakości, podczas której zostaną poruszone takie zagadnienia jak walory i wartości gęsiny czy sytuacja na rynku mięsa drobiowego.

Święto Gęsi objęte zostało honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem medialnym - Portalu Gospodarz.pl.

Obejrzyj relację z XI Święta Gęsi w Biskupcu


Przejdź na następną stronę by zobaczyć plan konferencji i plakat imprezy...


1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Kierunki zagospodarowania jabłek w Polsce w sezonie 2017/18
 • Kierunki zagospodarowania jabłek w Polsce w sezonie 2017/18

  Jak wynika z szacunków IERiGŻ, w sezonie 2017/2018, z uwagi na nieurodzaj owoców w 2017 r., w Polsce do przetwórstwa trafiło o ponad 45% mniej jabłek niż sezon wcześniej.
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • Pijemy więcej wody – 112 litrów w ciągu roku
 • Pijemy więcej wody – 112 litrów w ciągu roku

  W ostatnich latach produkcja wody butelkowej w okresie letnim odnotowuje znaczący wzrost, co spowodowane jest głównie rosnącym popytem na rynku krajowym. Od 2013 do 2016 roku spożycie wody...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl