| Autor: redakcja6

XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej (23-25 sierpnia 2013) - zapowiedź

Już w piątek, 23 sierpnia 2013 roku, rusza kolejna edycja Pożegnania Wakacji w Rudawce Rymanowskiej w województwie podkarpackim.

XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej (23-25 sierpnia 2013) - zapowiedź
XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej odbędzie się w dniach 23 do 25 sierpnia 2013 roku dzięki współpracy Polskiego Związku Hodowców Bydła Simentalskiego z/s w Odrzechowej, Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie, Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa Sp z o.o. i Instytutu Zootechniki BIP w Krakowie, pod czujnym okiem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.
 
Jak co roku, również i tym razem w ramach imprezy odbędzie się: Regionalny Czempionat Konia Huculskiego, Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego oraz Wystawa Ras Rodzimych Koni.
 
Impreza rozpocznie się w piątkowe popołudnie przeglądem weterynaryjnym koni oraz techniczną odprawą zakończoną wieczorkiem huculskim przy akompaniamencie zespołu „Wilcze Echa”.
 
Z kolei podczas sobotniego i niedzielnego Pożegnania Wakacji odbędzie się już właściwa część pokazów koni, podczas których sędziowie będą oceniać m.in. umięśnienie i ruch tych jakże dostojnych zwierząt. Koniom najbardziej spełniającym wymagania surowego jury przyznane zostaną czempionaty. Z udziałem tych zwierząt przewidziane są także konkursy skoków przez przeszkody oraz turniej zaprzęgów parokonnych.
 
Równoległe z prezentacją koni odbędzie się Festiwal Podkarpackiej Wołowiny połączony z degustacją postaw. Na przybyłych czekają także liczne atrakcje w formie konkursów i wykładów, m.in. na temat poprawy produkcji oraz procesów zarządzania w rolnictwie poprzez transfer innowacji.
 
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
 
Poniżej prezentujemy szczegółowy plan XIII Pożegnania Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!