XLVI Wiosenne Targi Ogrodnicze w Słupsku

W dniach 9-10 kwietnia w Słupsku odbywały się Wiosenne Targi Ogrodnicze. Impreza ma długą tradycję i każdego roku zjeżdżają na nią tysiące odwiedzających. W tym roku było podobnie.

XLVI Wiosenne Targi Ogrodnicze w Słupsku

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Słupsku

- Swój udział w Targach zgłosiło 150-ciu wystawców – mówi Aleksander Mach, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. - Najliczniejszą grupę stanowili oczywiście  producenci drzew oraz krzewów ozdobnych i owocowych. Wielu z nich przyjeżdża na wszystkie nasze targi i mają oni już swoje stałe, ustalone miejsca. Dzięki temu ich klienci łatwo mogą ich odnaleźć i tworzy się ścisła więź między producentem-wystawcą a odbiorcą.

Na Targach nie zabrakło stoisk z wyrobami z drewna, rękodzieła ludowego, a nawet z upominkami w stylu góralskim. Powodzeniem cieszyły się miody i inne produkty pszczele. Dla smakoszy przygotowano stoiska z małą gastronomią. Targi były także okazją, by uzyskać fachową poradę specjalistów PODR.

O muzyczną stronę imprezy zadbał zespół „Absolwent” ze Słupska. Hitem targów komisja konkursowa uznała bratki o przedłużonym terminie kwitnienia (do jesieni), które kupić można było na stoisku Stanisława Cierzana, właściciela  Gospodarstwa Ogrodniczego w Karsinie. Podczas imprezy rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla dzieci. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Bagniuk z Zespołu Szkół Samorządowych w Objeździe.

- Już teraz zachęcam wszystkich do udziału w innych imprezach targowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku – mówi Aleksander Mach. – Już 16 i 17 kwietnia odbędą się VIII Targi Ogrodnicze w Lubaniu. Z kolei w kolejnym tygodniu zapraszam wszystkich na VII Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu.

 


Tagi:
źródło: