| Autor: redakcja6

XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej – zapowiedź

Dnia 5 kwietnia 2014 roku o godzinie 10:00 w miejscowości Kłodzko w województwie dolnośląskim rozpoczną się Spotkania Tradycji Wielkanocnej Ziemi Kłodzkiej.

XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej – zapowiedźNa wydarzenie, które odbędzie się po raz siedemnasty, serdecznie zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta Kłodzka – Bogusław Szpytma i Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu – Ryszard Czerwiński.
 
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji jest podczas tegorocznej edycji głównym koordynatorem spotkań. Na potrzeby organizacyjne imprezy udostępniona zostanie zatem hala sportowa KCKSiR.
 
Tradycyjnie zostaną zaprezentowane stoły wielkanocne, a na nich potrawy i ręcznie robione palmy. Ponadto każdy ze zwiedzających będzie mógł wziąć udział w występach artystycznych zespołów ludowych oraz w przygotowanych na tę okazję konkursach: na najładniejszą pisankę, palmę, kartę wielkanocną oraz tradycyjnego baranka.
 
Patronat nad tym wydarzeniem obejmie Ministerster Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, a także Wojewoda Dolnośląski – Tomasz Smolarz i Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Włodzimierz Chlebosz. Honorowy patronat będzie sprawował ks. Biskup Ignacy Dec, natomiast patronat medialny nad spotkaniem obejmie Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl.
 
Już dziś zapraszamy na Gospodarz.pl do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

O klimacie wielkanocnych spotkań na Ziemi Kłodzkiej najlepiej świadczą zdjęcia z poprzednich edycji imprezy, które możecie zobaczyć poniżej (reszta zdjęć w galerii).

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!