Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej – zapowiedź

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 5 kwietnia 2014 roku o godzinie 10:00 w miejscowości Kłodzko w województwie...

Dnia 5 kwietnia 2014 roku o godzinie 10:00 w miejscowości Kłodzko w województwie dolnośląskim rozpoczną się Spotkania Tradycji Wielkanocnej Ziemi Kłodzkiej.
Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na wydarzenie, które odbędzie się po raz siedemnasty, serdecznie zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta Kłodzka – Bogusław Szpytma i Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu – Ryszard Czerwiński.
 
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji jest podczas tegorocznej edycji głównym koordynatorem spotkań. Na potrzeby organizacyjne imprezy udostępniona zostanie zatem hala sportowa KCKSiR.
 
Tradycyjnie zostaną zaprezentowane stoły wielkanocne, a na nich potrawy i ręcznie robione palmy. Ponadto każdy ze zwiedzających będzie mógł wziąć udział w występach artystycznych zespołów ludowych oraz w przygotowanych na tę okazję konkursach: na najładniejszą pisankę, palmę, kartę wielkanocną oraz tradycyjnego baranka.
 
Patronat nad tym wydarzeniem obejmie Ministerster Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, a także Wojewoda Dolnośląski – Tomasz Smolarz i Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Włodzimierz Chlebosz. Honorowy patronat będzie sprawował ks. Biskup Ignacy Dec, natomiast patronat medialny nad spotkaniem obejmie Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl.
 
Już dziś zapraszamy na Gospodarz.pl do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

O klimacie wielkanocnych spotkań na Ziemi Kłodzkiej najlepiej świadczą zdjęcia z poprzednich edycji imprezy, które możecie zobaczyć poniżej (reszta zdjęć w galerii).

 

Google+


źródło:
Stoły KGW - XV Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej


Więcej galerii znajdziesz w dziale "galerie rolnicze"
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2
2014-04-04 14:47:21, napisał: StaszekS

A same pomysły żeby KGW istniały i odżyły uważam za świetny.


2014-04-04 14:46:42, napisał: StaszekS

Dlaczego nigdzie nie widać, które artykuły są komentowane, warto czasem wiedzieć, że ktoś pisze, bo mozna zaczac jakas rozmowe a tak nic nie wiadomo.


2014-04-04 13:29:49, napisał: targi2012

Takie imprezy nie tylko w kłodzku ale trzeba przyznać, że KGW potrafia jeszcze naprawdę wiele zrobić i to pięknych i smacznych dań


2014-04-01 08:44:23, napisał: minister_kopek

Pyszne dania, wspaniała atmosfera, byłem w zeszłym roku i na prawdę warto tam się wyrwać na ten 1 dzień.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • XX Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej
 • XX Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej

  W dniu 1 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:00 w miejscowości Nowa Ruda w województwie dolnośląskim rozpoczną się XX Spotkania Tradycji Wielkanocnej Ziemi Kłodzkiej.
 • Fitoremediacja zamiast techniki
 • Fitoremediacja zamiast techniki

  Smog w polskich miastach to zimą gorący temat. Lekarze i znawcy problemu radzą, by w dniach, w których ilość pyłów zawieszonych w powietrzu znacząco przekracza normę, nie wychodzić z domu....
 • Duże zróżnicowanie zbiorów rzepaku w ujęciu regionalnym w Polsce
 • Duże zróżnicowanie zbiorów rzepaku w ujęciu regionalnym w Polsce

  Jak podają eksperci Banku BGŻ BNP Paribas, tegoroczna produkcja rzepaku w Polsce wyniosła 2,7 mln t i była o 22% wyższa od ubiegłorocznej. W ujęciu regionalnym sytuacja była jednak bardzo...
 • O grypie ptaków w Puławach
 • O grypie ptaków w Puławach

  13 października 2017 roku w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się konferencja naukowa, pod honorowym patronatem ministra rolnictwa i...
 • play Tydzień Gospodarza - Szkody po burzach, 24 sierpnia 2017 r.
 • Tydzień Gospodarza - Szkody po burzach, 24 sierpnia 2017 r.

  Tydzień Gospodarza 24 sierpnia 2017 r. w głównej mierze poświęcony szkodom po burzach oraz możliwościach ze strony instytucji, które nastawione są na udzielenie różnych form poszkodowanym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl