| Autor: mikolaj

XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej

5 kwietnia 2014 roku w Kłodzku, w województwie dolnośląskim odbyły się już XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej.

XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi KłodzkiejPodczas XVII Spotkań zaprezentowano około osiemdziesięciu stołów wielkanocnych. Wszyscy zwiedzający mieli zatem okazję  by zobaczyć  i spróbować tradycyjnych dań, przekąsek i napojów.

Bez wątpienia Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej należą do jednych z najbardziej pozytywnych, barwnych i radosnych wydarzeń organizowanych w Polsce. Tradycyjnie uwagę zwracała duża kreatywność serwowania potraw oraz dekorowania stołu w wielkanocne ozdoby. Koła Gospodyń Wiejskich wyczarowywały z kawałków warzyw, owoców, wędlin i jaj najróżniejsze motywy wielkanocne, które co roku goszczą na dolnośląskich stołach.

XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi KłodzkiejXVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi KłodzkiejXVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej
(kliknij, aby powiększyć)

Oprócz zdolności kulinarnych na XVII Spotkaniach zaprezentowano również rozmaite talenty artystyczne. W Kłodzku gospodynie i gospodarze rywalizowali w konkursie na „najładniejszego baranka wielkanocnego”, „najładniejszą kartkę wielkanocną”, „najładniejszą palmę wielkanocną”, „najładniejszą pisankę” oraz „najładniejszy stół wielkanocny”. W tych ostatnich zmaganiach, zdaniem Redaktorów Portalu Gospodarz.pl najlepiej prezentował się stół KGW Roztoki.

XVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi KłodzkiejXVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi KłodzkiejXVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi KłodzkiejXVII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej
(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!