| Autor: redakcja11

XVIII Dni Ogrodnika w Gołuchowie

W dniach od 10 do 11 września 2016 r Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa z odziałem w Kaliszu wspólnie z Wielkopolskim ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz Polskim Związkiem Ogrodniczym organizuje największe targi ogrodnicze w Gołuchowie k. Kalisza.

XVIII Dni Ogrodnika w Gołuchowie

XVIII Dni Ogrodnika
 

XVIII Dni Ogrodnika to targi o charakterze promocyjno – konsultacyjnym przeznaczone dla producentów uprawiających warzywa pod osłonami i w polu, producentów roślin ozdobnych, sadowników plantatorów roślin jagodowych, szkółkarzy a także doradców i handlowców.
 

Blisko 200 firm zaprezentuje najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodnictwa m.in. środki ochrony roślin, nawozy, podłoża, stymulatory wzrostu. Ponadto firmy przedstawią najnowsze odmiany warzyw, roślin sadowniczych w tym jagodowych, roślin ozdobnych, oraz urządzenia techniczne do upraw pod osłonami i w polu, instalacje do fertygacji, lampy do doświetlenia asymilacyjnego. Na targach nie zabraknie także maszyn sortujących i pakujących jak i urządzeń ciepłowniczych, ciągników oraz maszyn ogrodniczych.
 

Podczas Dni Ogrodnika będzie można skorzystać z pomocy fachowców oraz z porad prawniczych mecenasa Błażeja Dahlke. Dodatkowo odbędą się seminaria w tym dotyczące m.in. znaczenia jakości wód do nawadniania i fertygacji, problemów polskich producentów pomidorów i ogórków oraz ochrony róż przed chorobami. Z kolei w niedziele odbędą się seminaria w których omawiane zostaną wymagania pokarmowe i nawożenie pomidorów szklarniowych, problemy w ochronie warzyw polowych oraz będzie można dowiedzieć się więcej na temat fertygacji róż uprawianych pod osłonami.Tagi:
źródło: