| Autor: redakcja8

XXII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

W dniach 20-21 czerwca 2015 roku odbyły się XXII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu, zorganizowane przez miejscowy oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Targi w tym roku zgromadziły ponad 500 firm i wystawców i były największą imprezą rolnicza na Pomorzu.

XXII Żuławskie Targi Rolne w Starym PoluXXII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

Największą powierzchnię Żuławskich Targów Rolnych w 2015 roku zajęli producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń rolniczych, którzy zaprezentowali najnowsze rozwiązania techniczne w tej branży. Pozostałe stoiska to z jednej strony szeroka gama nawozów sztucznych, środków ochrony roślin, pasz i dodatków paszowych, a z drugiej - technologie rolnictwa naturalnego z wykorzystaniem mikroorganizmów i probiotyków. Spory obszar targów przeznaczony był również dla oferty prezentowanej przez ogrodników (ok. 75 podmiotów). Ponadto, zobaczyć można było wyroby z wikliny, meble i ozdoby ogrodowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska z wyrobami wytwarzanymi metodami tradycyjnymi, tj. wędliny, chleby, nalewki, sery, sękacze producentów krajowych, jak również wystawców z Austrii i Litwy.

(kliknij, aby powiększyć)

 

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Integralną częścią Targów była Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, dzięki której można było zapoznać się z osiągnięciami hodowców gatunków zwierząt gospodarskich, czyli koni, świń, bydła mlecznego i bydła mięsnego. Najbardziej okazałym zwierzętom przyznano w niedzielę tytuł czempionów. Oprócz tego odbył się pokaz królików, drobiu ozdobnego, gołębi i kolekcji barwnych ptaków egzotycznych. W ramach akcji promocyjnej „Polska smakuje tradycją” zaprezentowany został pokaz gotowania tradycyjnych potraw.

(kliknij, aby powiększyć)


Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!